POPÜLER KÜLTÜR

Distopik bir gelecekte kör olmak; See

Dün akşam gerçekleşen Apple etkinliğinde sadece donanımlar tanıtılmadı. Aynı zamanda büyük merakla beklenen yayın platformu Apple TV+’ın yapımları da yer aldı.
Reading time 2 minutes

Apple, bu yıl çok konuşulacak donanımlarını tanıtmadan hemen önce geçtiğimiz bahar tanıtılan yeni yayın platformu Apple TV+ hakkında da bilgi verdi. Yayın platformları savaşının tam ortasında kalmışken merak ettiğimiz olgular ücret bilgisi ve de ne tür yapımların geleceği oluyor. Disney+, Netflix, Hulu, Amazon Prime gibi birçok yayın platformu üye edinmeye başladı ve sayılarını arttırmaya devam ediyor. Apple TV+ ise yeni emeklemeye başlayan bebek edasıyla hayatımıza girdi. Platformda yer alacak yapımlar hakkında az çok fikir sahibiyken bölüm başına açıklanan bütçesiyle dudak uçuklatan See, platformun ağır toplarından olacağa benziyor.

Game of Thrones’un 8. sezonunda ancak elde ettiği 15 milyon dolarlık bütçesini See’nin sadece bir bölümü açıklamasını duyduğumuzda epeyce şaşırmıştık. Dün akşamki etkinlikte Jason Momoa’nın başrolünde yer aldığı, dünya sinema ve televizyon tarihinde rekor kırması beklenen See isimli Apple TV+ orijinal yapımının fragmanını da görme şansına eriştik.

Konusu itibariyle distopik bir gelecekte geçen See, görme duyusu insanların hayatına odaklanıyor. Yapımın resmi konusu ise şöyle; “600 yıl gelecekte geçen hikayede amansız bir virüs insanlığın büyük bir kısmını yok eder ve kalanların da görme yetisini elinden alır. Tüm insanlık görme yetisini kaybettiğinde hayatta kalmak için yeni yollar keşfetmek zorunda kalacaktır.”.

Apple TV+’ın ülkemize de geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Rakiplerine nazaran daha ekonomik paketlere sahip olan Apple TV+’a üye olmayı düşünür müsünüz?

Tags

apple

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler