POPÜLER KÜLTÜR

Instagram Reels’e yakından bakalım

Instagram, Tiktok karşısındaki beklenen hamlesi Reels özelliği artık ülkemizde...
Reading time 1 minutes

Tiktok’un Z jenerasyonunda bu kadar çalışması, sahibi olduğu Bytedance adlı şirketin önceden müzik temelli platform Musical.ly’yi satın almasından mı kaynaklanır bilinmez, günümüzün aktif kullanıcı sayısı en yüksek platformlarından biri olduğu kesin. Tiktok’un müzikleri kusursuz yerleştirip kısa videoları paylaşmanı sağlayan basit arayüzü de bunda etken diyebiliriz. 

Instagram’ın bu yükselen platform karşısında bir hamle yaptığını ise hatırlarsınız. Hatta resmi adıyla Instagram by Facebook, geçen yıl Kasım ayında tanıttığı Reels özelliğinin beta sürümünü ilk olarak Brezilya’ya, ardından geçen aylarda ise Almanya, Fransa ve Hindistan’da test kullanıcıları ile buluşmasını sağlamıştı. Bu 4 ülke kullanıcıları özelliği öylesine sevdiler ki Instagram kullanımına açma konusunda hızlandı.

Instagram Reels özelliği artık ülkemizde. Hikaye paylaşım bölümünde altta Reels sekmesini görmüş olmanız lazım. Çektiğiniz bir ya da daha fazla videoyu çekip ya da ekleyip, hızıyla oynayıp, bir de müzik ekleyip takipçilerinize harika eserler sunabilirsiniz. Hadi başlayalım...

Tags

instagram
reels

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler