POPÜLER KÜLTÜR

Tüm alkışlar kadınlara

Yılın önemli ödül törenlerinden olan "Billboard Women in Music", müzik dünyasının başarılı kadınlarını onurlandıracak.
Reading time 3 minutes

Müzik hayatımızın her anında, anılarımızda bizlere eşlik ediyor. Özellikle bu yıl yaşadığımız pandemi sürecinde hepimizin sığındığı ilk liman oldu. Her yıl öne çıkan sanatçılar ve şarkıcılar birçok törenle ödüllendiriliyorlar. Bunların arasında "Billboard Women in Music" en önemli törenlerin arasında yer alıyor. Kadın-erkek eşitsizliği ne yazık ki müzik dünyası da dahil olmak üzere her alanda karşımıza çıkıyor. Billboard’un düzenlediği bu tören kadın müzisyenlere kendilerini daha iyi ifade etme imkanı sunuyor. Yalnızca kadınların ödüllendirildiği bu geceyi düzenleyen Billboard alkışı hak ediyor. ören tarihi boyunca en çok ödül alan isim Taylor Swift oldu. Geçen yıl Yılın Kadını ödülünü ise Billie Eilish aldı. Teyana Taylor’un sunuculuğu üstleneceği tören, bu yılki diğer törenler gibi online olarak gerçekleşecek. Müzik dünyasından birçok sürpriz ismin katılımıyla renklenecek gecede bizleri birçok sürpriz bekliyor.

 

YILIN KADINI: CARDİ B

Bu yıl yayınladığı teklisi "WAP" ile müzik listelerini altüst eden Cardi B, her zamanki gibi yaptığı her hareketle, söylediği her sözle gündemden düşmedi. Son olarak Reebok ile gerçekleştirdiği saatler içerisinde tükenen koleksiyon da yılın son aylarında ünlü yıldızın başarı grafiğini yükseltti.

 

İKON: JENNIFER LOPEZ

Yılın ikonu seçilen Jennifer Lopez müzik dünyası içinde kendi tarzını ölümsüzleştiren yıldızlar arasında yer alıyor. Lopez'in eski şarkıları, kıyafet tercihleri hala konuşuluyor. Yılalra meydan okuyan güzelliği ve fiziğiyle adından sıkça söz ettiren ünlü şarkıcı bu ödülü tamamen hak ediyor.

 

ENERJİ KAYNAĞI: DUA LİPA

Dua Lipa onu tanıdığımız ilk günden beri şarkıları, tarzı ve duruşuyla bizi adeta büyüledi. Lipa, Future Nostalgia albümü ile de bu yıl müzik listelerinde zirveyi boş bırakmadı. Sahne enerjisi ile izleyenleri büyüleyen genç yıldız, yaptığı her hareketle daha büyük başarılara imza atacağının sianyallerini veriyor.

 

HİT USTASI: DOLY PARTON

YÜKSELEN YILDIZ: CHLOE X HALLE

YÖNETECİ: BRİANNA AGYEMANG X JAMILA THOMAS

AMERICAN EXPRESS ETKİLİ SANATÇI: JESSI REYEZ

Tags

taylor-swift
jennifer-lopez
dua-lipa
cardi-b

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler