SAAT

Omega’dan yeni model: Limited Edition

Omega’nın ikonik modeli Seamaster Diver 300M yeniden güncellendi!
Reading time 2 minutes

2018 yılında güncellenerek daha dinamik bir görünüm ve teknik standartlarla yeniden doğan Omega’nın Seamaster Diver 300M modeline yepyeni bir yorum daha geldi. Limited Edition isimli yeni modelde 2018’de yakaladığı tasarım mükemmelliğini koruyan ve geçmişten ilham almayı ihmal etmeyen Omega göz kamaştıran bir saati daha tutkunlarının beğenisine sundu.

İlk olarak 1993 yılında tasarlanan orijnal Seamaster Diver 300M modeli, yaygın olarak elektronikte ve medikal ekipmanlarda kullanılan ve altından daha nadir bulunan tantal isimli eşsiz bir metali tanıtmıştı. Çelikten daha sert olan mavi-gri renkteki bu parlak bir metal, işlenmesi zor olduğundan saat endüstrisinde kullanılan en nadir metal olarak biliniyordu. Tantalın kendine has renginin, Omega’nın Seamaster Diver 300M saat tasarımıyla mükemmel bir uyum sağlaması bu modelin ikonikleşmesine önemli katkı sağlamıştı.

Omega şimdi ise bu özel metali yeniden karşımıza çıkarıyor ve 2500 adetle sınırlı sayıda üretilen Seamaster Diver 300M modelini yeniden güncelleyerek saat tutkunlarının huzurunu çıkarıyor. Grade 2 titanyumdan yapılan mat kasa ve kordona sahip olan 42 milimetre çapındaki yeni saat, 18 ayar Sedna™ altın dokunuşlarıyla dikkat çekiyor. Saate önden bakıldığında oriijinal Diver 300M modellerinin simgeleşmiş özelliklerinden biri olan gri titanyum kadran üzerindeki kabartmalı ve işlemeli dalgalar gze çarpıyor. Arkasını çevirdiğimizde ise şeffaf kasa arkasında işlemeli kelimeler ve Omega denizatı resmi görülüyor. Omega'nın Naiad Lock sistemi sayesinde bu detayların tamamı mükemmel bir şekilde yerine oturuyor. İşte o göz kamaştıran saat!

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler