SAAT

Rado’nun ikonik modeline modern dokunuş

Klasik saat tutkunlarının vazgeçemediği marka Rado köklerine geri dönüyor. Rado’nun 1960’lı yıllarda lanse ettiği cesur modeli 1965 Automatic’i 21. yüzyıla uyarladı.
Reading time 1 minutes

Köklerine dönüş akımının bir diğer temsilcisi olarak adını yaldızlı harflerle yazdıran Rado, Manhattan silüetinden ilham alarak tasarladığı 1965 modeli, klasik yuvarlak saatlerin aksine geometrik bir yapıya sahip.

Kare formuyla ihtişamını koruyan, Tradition 1965 olarak adlandırılan yeni model, Rado’nun ikonikleşmiş otomatik hareketi sembolize eden kırmızı çapasına da yer vermeye devam ediyor. Titanyum alaşıma sahip Tradition 1965 modeli, metal saatlere göre %40 daha hafif olmasıyla ön plana çıkıyor. Safir Kristal ile tasarlanan akrep ve yelkovan ise rahat okunurluk sağlıyorken, esnek deri kayışı ise bilekte rahatlık hissiyatı veriyor.

Ayrıca bu modelin orta boyları da mevcut. Tradition 1965 modelinin orta boy modeli, XL versiyonuna göre biraz daha nazik bir havaya sahip. Gümüş kadrana bağlanan konyak renkli deri kayışlı modeline ek olarak yine orta boy beyaz renkli modele de sahip. Sınırlı sayıda, sadece 65 parça olarak üretilen beyaz model, 302 adet pırlanta detayıyla oldukça ihtişamlı duruyor.

/

Tags

rado
automatic-1965
tradition-1965

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler