SANAT

2017'nin beklenen 5 sergisi

2017 yılı, sanat, fotoğrafçılık, moda ve müzik alanlarında mükemmel sergilerle zenginleşecek. Londra, New York, Anvers ve ötesine uzanan sergilerden sizin için en iyilerini listeledik… Ajandanıza not etmeyi unutmayın!
Reading time 3 minutes

-1-

Matisse in the Studio, Royal Academy of Arts, Londra
5 Ağustos- 12 Kasım 2017

Efsanevi sanatçı Henri Matisse, Budist heykellerden Polinezya'daki tekstillere kadar dünyanın dört bir köşesinden çeşitli nesneler topladı. Hiç şüphesiz topladığı bütün objeler, sanatçının hayatından da izler taşıyor. Yaz aylarında kapılarını açacak sergide Matisse’nin hayatına dokunma fırsatı sunuluyor.

-2-

Anni Albers: Touching Visio, Guggenheim Bilbao
30 Eylül 2017 - 14 Ocak 2018

Anni Albers, Development in Rose II, Black-White-Yellow gibi çalışmalarla yaşadığı döneme damgasını vuran önemli sanatçılardan. Guggenheim Bilbao'nun kapsamlı retrospektif çalışması, Albers'ın 1925'ten 1970'lerin sonuna kadar yaptığı çalışmaları kapsıyor. Sergi sonbahar aylarında kapılarını açacak.

-3-

David Hockney, Tate Britain, Londra
9 Şubat - 29 Mayıs 2017

Londra Tate Britain, Paris Centre Pompidou ve New York Metropolitan Museum of Art 2017 yılının en heyecanlı sergilerinden birini hazırlamak için iş birliği yaptı. David Hockney'in çalışmalarına adanan dev sergi, 1960'ların başında Hockney'nin Aşk tablolarından 2000'lerde üretilen göz kamaştırıcı Yorkshire manzaralarına ve hatta 2013'te California'ya dönmesinden bu yana ürettiği bazı çalışmalara kadar her şeyi kapsayacak.

-4-

Modigliani, Tate Modern, Londra
22 Kasım 2017 - 2 Nisan 2018

İtalyan ressam Amedeo Modigliani zamansız ölümüne rağmen sanat tarihine eşsiz eserler bıraktı. Tate Modern’in sergisi yılın son aylarında başlayacak olan sergide hem resim hem de heykelini cesur ölçülerde yayan sanatçının hayatını izleyecek.

-5-

Eduardo Paolozzi, Whitechapel Galerisi, Londra
16 Şubat - 14 Mayıs 2017

İngiltere'nin öncü 20. yüzyıl sanatçılarından biri olan Sir Eduardo Paolozzi, Londra'daki Whitechapel Galerisi tarafından kapsamlı bir retrospektifle onurlandırıyor. Sergide, 1950'lerden 1990'lara dek beş on yıl boyunca uzanan ve 'Pop Art'ın Baba'sı' adlı takma adıyla sonuçlanan baskılar ve kolajlar da dahil olmak üzere 250'den fazla eser gözler önüne seriliyor.

Tags

eduardo-paolozzi
tate-britain
david-hockney
gugenheim
modigliani
anni-albers
matisse
sergi
tate-modern

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler