SANAT

Fendi birikimine bir kapı

Louis Vuitton, Christian Dior ve Fendi gibi ünlü moda evlerinden, Guerlain ve Acqua di Parma gibi ünlü parfümerilere kadar modadan, kozmetiğe ve mücevherata birçok farklı markayı bünyesinde bulunduran lüks üretim devi LVMH, Les Journées Particulières ile kapılarını bir kez daha ziyaretçilere açıyor.
Reading time 1 minutes

İlk kez 2011’de düzenlenen Les Journées Particulières, LVMH markalarının uzun yıllar içerisinde edindikleri tecrübeyi ve zanaat ustalığını ilgililerle paylaşmayı amaçlıyor. Bu seneki etkinlik, 13 ülke üzerinde LVMH markalarının 76 farklı lokasyonunda ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu lokasyonlardan belki de en dikkat çekicisi ise Roma’daki Fendi genel merkezi, Palazzo Della Civilta.

Palazzo Della Civilta’da, Fendi’nin kıyafetlerinden, çantalarına; ayakkabılarından, mobilyalarına birçok özel ürün sergileniyor. Sergide grafiti sanatçıları ve grafiti sanatından esinlenerek hazırlanan Fendi tasarımları da dikkat çekiyor. Aynı zamanda, 1977 yılından beri öğrenci yetiştiren Fendi Moda Akademisi “Accademmia di Santoria Maria Antoinetta”nın felsefesine perde açan sergi, bazı ürünlerin üretim sürecini sergiliyor. Seyirciler, akademinin öğrencilerini ve Fendi’nin usta zanaatkarlarını bizzat izleme şansı buluyor.

/

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler