SANAT

Mutlu renkler

Damien Hirst, Cherry Blossoms sergisi ile kariyerindeki ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Renklerin gücü bu kez Fransa’da ortaya çıkacak.
Reading time 1 minutes

1965’te Bristol’da dünyaya gelen ve gençlik yıllarını Leeds’de geçiren Damien Hirst, 1984 yılından beri Londra’da yaşıyor. 1988’de Goldsmiths College’da eğitim alırken hem kendi eserlerinin hem de diğer öğrencilerin eserlerinin sergilendiği Freeze adlı bir sergi düzenledi. O yıllardan itibaren aslında başarılı bir geleceğin sinyalini veren Damien Hirst'i şimdi ise yeni sergisi olan Cherry Blossoms ile 1 Haziran 2021- 2 Ocak 2022 tarihleri arasında Paris’te bulunan Fondation Cartier Pour L’art Contemporain’da sanat tutkunlarıyla bulaşacak. Aynı zamanda bu sergi Hirst’in Fransa’daki ilk müze sergisi olacak.

Damien Hirst işbirliği içinde sergide iki film yer alıyor. Kısa bir süre içinde çekilen orta uzunluktaki ilk film, izleyicilerin sanatçının Thames nehrinin kıyısındaki stüdyosunun ambiyansını hissetmesine olanak tanıyor. 360 derece çekilen ve Damien Hirst’in seslendirdiği ikinci filmde ise başka bir stüdyosu konu ediliyor. Her iki filme de sergi boyunca çevrimiçi erişim sağlanarak izlenebilecek.

/

Tags

damien-hirst
cherry-blossoms

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler