SANAT

Shot on iPhone yarışması başladı

Apple’ın tüm dünyanın yakından bildiği iPhone ile çekildi (Shot on iPhone) kampanyasında, sizin fotoğraflarınızı kullanmasını ister miydiniz?
Reading time 2 minutes

Kim istemez ki? Fotoğraf çekmenin tutkunuysanız, iPhoneography terimine aşinaysanız size müthiş bir haberimiz var. Apple yaptığı çağrıyla, her yıl gelişen iPhone kamerasıyla çekilmiş fotoğrafları paylaşmanızı istiyor. 22 Ocak ve 7 Şubat tarihleri arasında Shot on iPhone Yarışması’na katılacak mükemmel fotoğrafları arıyor. Jüri üyeleri tüm dünyadan gönderilen fotoğrafları değerlendirerek kazanan 10 fotoğrafı seçecek. Kazananlar Şubat ayında açıklanacak. Kazanan fotoğraflar belirli şehirlerdeki reklam panolarında, Apple mağazalarında ve internette sergilenecek.

Elbette son çıkan iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr sahibi olmanız şart değil. Sadece iPhone ile çekilmiş olması yeterli. Resimde gördüğünüz üç fotoğraftan ilki iPhone 7 ile Erdem Summak tarafından, ikincisi iPhone 6s ile Mariko Klug tarafından ve de üçüncüsü ise iPhone 6 ile Mandy Blake tarafından çekildi.

Yarışma koşulları ise şöyle; Shot on iPhone Challenge'a katılmak için iPhone ile çektiğiniz en iyi fotoğrafı #ShotOniPhone etiketiyle Instagram veya Twitter’da yayınlayın. Weibo kullanıcıları da #ShotOniPhone# etiketini kullanarak yarışmaya katılabilirler. Resim açıklama yazısında, kullanılan modeli belirtin. İsterseniz, fotoğrafınızı “ad_soyad_iphonemodeli” biçiminde adlandırarak en yüksek çözünürlük ayarıyla shotoniphone@apple.com adresine de gönderebilirsiniz. Fotoğraflar doğrudan kameradan alınmış ya da Fotoğraflar uygulamasında Apple’ın düzenleme araçları veya üçüncü taraf yazılımlar kullanılarak düzenlenmiş olabilir. Fotoğraf gönderim dönemi yerel saatle 22 Ocak günü 11:01’de başlar ve 7 Şubat günü 10:59’da sona erer. Yarışmaya katılmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir.

iPhone kameraları ile yapabildiklerinizin sınırının olmadığını keşfettiğiniz anda heyecanınıza heyecan katıyorsunuz. Hadi dışarı çıkın ve fotoğraf çekin!

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler