SANAT

Sportmax’in 50 yıllık tarihi

Max Mara grupta yer alan ve 1969 yılında kurulan Sportmax, bu yıl 50. yaşını kutluyor. 50. yılına özel olarak da markanın DNA’larından gelen bir kitap lanse edildi.
Reading time 1 minutes

Sportmax, lanse edildiği ilk yıllarda, literatürde yeni yeni konuşulan ve bugünlerin favori moda terimi olan Mixed-and-Matched kavramını marka stratejisi olarak belirlemiş. Lüks dünyasına yeni bir soluk getirme amacıyla yola çıkan Sportmax, rahatlık ve ince el işçiliğini bir araya getiren nadir markalardan. Max Mara’nın da kurucusu olan Achille Maramotti’nin hayata geçirdiği Sportmax, bu yıl 50. yaşını kutluyor. 50. yaşına özel olarak markanın yaratıcı çehresini, eşsiz stilini gün yüzüne çıkaran yeni kitabı lanse edildi. 

Geçtiğimiz günlerde İtalyan markası Sportmax’in bu yeni kitabı, lüks yayım evi Assouline’in merkezinde, Maison Assouline’de büyük bir davetle tanıtıldı. Assouline, Olivier Saillard küratörlüğünde markanın 50 yıllık arşivine ve işbirlikçilerine odaklanarak seçkiler hazırladı. Koleksiyonerlerin kaçırmaması gereken bu eşsiz kitap, Assouline mağazalarında, assouline.com’da ve dünya genelinde seçili lokasyonlarda satışa çıktı.

Tags

max-mara

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler