SANAT

Türk oyun ve oyuncularına Avrupa kapısı

Türk tiyatrosunun Avrupa’da tanınması için gerçekleştirilen en önemli işbirliği...
Reading time 1 minutes

Uniq Hall ve Etkinlik Alanları Yöneticisi Pangea, Avrupa’da oyuncuların buluşma noktası olarak nitelendirilen ve sanatın kolektif yaşam alanlarından biri olarak tanımlanan Kunst Offensive (Sanat Cephesi) ile işbirliği gerçekleştirerek 2019-20 tiyatro sezonunun en özel oyunlarını Avrupa sahnelerine götürüyor. Ülkemiz tiyatro dünyası için oldukça değerli olan bu adım ile Türk Tiyatro kültürü Avrupa’da tanınmış olacak. 

Bugüne kadar yüzlerce oyunu yüzbinlerce sanatseverle buluşturan Uniq Hall ve Etkinlik Alanları Yöneticisi Pangea ile işbirliğine giren Kunst Offensive’in planları arasında, Viyana, Londra ve Berlin gibi sanatın kalbinin attığı lokasyonlara yerli oyunlarımızın ve oyuncularımızın yer almasını sağlamak bulunuyor.

Tuğrul Tülek yönetmenliğinde prömiyerini UNIQ Hall’de yapacak ve başrollerini Şebnem Bozoklu, Rıza Kocaoğlu, Melisa Doğu’nun paylaştığı ‘Aşk Geçmişim’ oyunu ile Pangea & Kunst Offensive işbirliği Ocak ayında Berlin’de başlayacak. Aynı zamanda Nisan ayında ikincisi gerçekleşecek Viyana Türkçe Tiyatro Festivali’ni de Kunst Offensive ortaklığı ile birlikte yürütecek olan Pangea, çatısı altındaki bütün oyunları ve oyuncuları festival kapsamında her yıl Avrupalılarla buluşturmayı sürdürecek.

Tags

collaboration
uniq-hall
pangea
kunst-offensive

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler