SANAT

Vakko’nun coşkulu yeni yıl kutlaması

Yeni yılı en dolu haliyle karşılarken Vakko’nun da bu kutlamada payı büyük.
Reading time 2 minutes

Her yıl içimizi kıpır kıpır eden yeni yıl hazırlıkları tam gaz sürerken, markalardan gelen yeni yıl proje haberleri heyecanımızı körüklüyor. Yeni yılda yeni başlangıçlar yapmayı dilerken, yılın en güzel zamanlarının tadını da çıkarmayı ihmal etmiyoruz.

Her yıl gösterişli temaları, sıra dışı kutlamaları, hediye seçenekleri ve etkinlikleriyle adını altın harflerle yazdıran Vakko’dan 2019’u çok özel bir projeyle karşılıyor. Sanat ve tasarım dünyasının önde gelen isimlerinin yılbaşı coşkusunu ve neşesini yansıtan tasarımlarıyla “Vakko Snow Globes”, başlıca Vakko mağazalarının vitrinlerine yerleştirildi bile.

Vakko vitrinlerinde keşfedilmeyi bekleyen kar küreleri, kar yağışının büyüsünden esinlenerek, sanatçı ve tasarımcıların kar kürelerinde yakaladıkları gerçeküstü dünyaların birer yansıması. Kar küresi tasarımları, masalsı bir anlatımla yılbaşının tatlı telaşını yansıtıyor. Her biri birer sanat eseri değerinde olan “Vakko Snow Globes” projesinin katılımcıları; İngiliz şapka tasarımcısı Stephen Jones İstinye Park’da, çağdaş sanatçı Kezban Arca Batıbeki Zorlu’da, mimar ve tasarımcı Tayfun Mumcu Suadiye’de, Dice Kayek moda tasarımcıları Ayşe ve Ece Ege İstinye Park’da, mimar, tasarımcı ve sanatçı Emir Uras Kanyon’da, çağdaş sanatçı Blair Chivers Suadiye’de ve video sanatçısı Sırma Doruk Zorlu’da yer almakta.

Tags

vakko
dice-kayek
snow-globes
kar-küreleri
stephen-jones

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler