SEYAHAT

2017’nin en iyi 7 oteli

yazı Dilara Yılmaz
01.08.2017
Dünyanın her köşesinde sağladıkları konfor ve lüks ile en iyi otelleriyle kendinizi şımartmaya var mısınız?

Bazen yapacağınız tatil sadece turistik amaçlı değildir, kendinizi şımartmak için bir fırsattır. Elinizi sıcak sudan soğuk suya sokmayacağınız, ünlü şeflerinin yaptıkları yemeklere doyamayacağınız, ve spa’larında mayışacağınız dünyanın en güzel 7 otelini sizin için seçtik.

La Réserve, Paris, Fransa

Paris’in en lüks bölgelerinden 8. Arrondissement’da bulunan otel, iki yıldır hizmet vermekte. 1854 yılında Baron Haussmann tarafından inşaa edilen binada bulunan otel, Jacques Garcia’nın mimarlığıyla tasarlandı. Kırmızı kadife perdeleriyle ünlü otel, sizi adeta bir parizyen hissetirecek.

la reserve1.jpg
la reserve2.jpg
la reserve3.jpg

Six Senses Zighy Bay, Umman

Dubai’e 2 saatlik uzaklıkta bulunan otel adeta bir cennet. Koyun mavi tonu ve kumların beyazlığına hasta olacağınız otel adeta binbir gece masallarıdan fırlamış gibi. Balayı için mükemmel bir alternatif olan otel aynı zamanda çevre dostu.

six senses zighy bay.jpg
six senses zighy bay2.jpg
six senses zighy bay3.jpg

Amangiri, Utah, ABD

Aman Oteller serisinin en izole olanı Amangiri , adeta çölde bulunan bir vaha. Utah’da, etrafı kanyonlarla çevrili bu cennet, Powell gölüne çok yakın. Akşam terasta, yıldızların altında yiyeceğiniz yemekle kendinizi paralel evrendeymiş gibi hissedeceksiniz.

amangiri.jpg
amangiri2.jpg
amangiri3.jpg

La Mamounia, Marakeş, Fas

Jacques Garcia’nın 3 yıllık restorasyonundan sonra açılan La Mamounia, ünlülerin gizli cenneti haline geldi. Poppy Delevingne’ın düğününe de ev sahipliği yapan otel, palmiyelerin içinde, Arap mimarisiyle adeta bir rüya gibi.

la mamounia.jpg
la mamounia2.jpg
la mamounia3.jpg

Jawai, Racastan, Hindistan

Doğal yaşam ile tam anlamıyla iç içe olacağınız bu lüks safari kampı, vahşi yaşamı koruma alanında konumlanmış. Büyük kedigiller ile komşu olacağınız bu otelde, büyülü çadırlarda konaklayacaksınız.

jawai.jpg
jawai2.jpg
jawai3.jpg

Ett Hem, Stokholm, İsveç

Adı ev anlamına gelen bu otelde kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Mimarisiyle kendine hayran bırakan Stokholm’ün kalbinde bulunan otel, küçük bir şato gibi. Dekorasyonuyla İsveç minimalliğini yansıtan otelden ayrılmak istemeyeceksiniz.

ett hem.jpg
ett hem2.jpg
ett hem3.jpg

Hotel Il Pellicano, Toskana, İtalya

İngiliz bir pilot ve eşi tarafından 1960’larda açılan otel, hafta sonu kaçamakları için ideal. 50 odalı otelde çalışanların samimiyetiyle kendinizi geniş bir ailede hissedeceksiniz. Puglia’lı şef Sebastiano Lombardi ile İtalyan mutfağına doyacaksınız.

hotel il pellicano.jpg
hotel il pellicano2.jpg
hotel il pellicano3.jpg

Yazıyı paylaş

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler