SEYAHAT

2017’nin en iyi 7 oteli

Dünyanın her köşesinde sağladıkları konfor ve lüks ile en iyi otelleriyle kendinizi şımartmaya var mısınız?
Reading time 2 minutes

Bazen yapacağınız tatil sadece turistik amaçlı değildir, kendinizi şımartmak için bir fırsattır. Elinizi sıcak sudan soğuk suya sokmayacağınız, ünlü şeflerinin yaptıkları yemeklere doyamayacağınız, ve spa’larında mayışacağınız dünyanın en güzel 7 otelini sizin için seçtik.

La Réserve, Paris, Fransa

Paris’in en lüks bölgelerinden 8. Arrondissement’da bulunan otel, iki yıldır hizmet vermekte. 1854 yılında Baron Haussmann tarafından inşaa edilen binada bulunan otel, Jacques Garcia’nın mimarlığıyla tasarlandı. Kırmızı kadife perdeleriyle ünlü otel, sizi adeta bir parizyen hissetirecek.

/

Six Senses Zighy Bay, Umman

Dubai’e 2 saatlik uzaklıkta bulunan otel adeta bir cennet. Koyun mavi tonu ve kumların beyazlığına hasta olacağınız otel adeta binbir gece masallarıdan fırlamış gibi. Balayı için mükemmel bir alternatif olan otel aynı zamanda çevre dostu.

/

Amangiri, Utah, ABD

Aman Oteller serisinin en izole olanı Amangiri , adeta çölde bulunan bir vaha. Utah’da, etrafı kanyonlarla çevrili bu cennet, Powell gölüne çok yakın. Akşam terasta, yıldızların altında yiyeceğiniz yemekle kendinizi paralel evrendeymiş gibi hissedeceksiniz.

/

La Mamounia, Marakeş, Fas

Jacques Garcia’nın 3 yıllık restorasyonundan sonra açılan La Mamounia, ünlülerin gizli cenneti haline geldi. Poppy Delevingne’ın düğününe de ev sahipliği yapan otel, palmiyelerin içinde, Arap mimarisiyle adeta bir rüya gibi.

/

Jawai, Racastan, Hindistan

Doğal yaşam ile tam anlamıyla iç içe olacağınız bu lüks safari kampı, vahşi yaşamı koruma alanında konumlanmış. Büyük kedigiller ile komşu olacağınız bu otelde, büyülü çadırlarda konaklayacaksınız.

/

Ett Hem, Stokholm, İsveç

Adı ev anlamına gelen bu otelde kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Mimarisiyle kendine hayran bırakan Stokholm’ün kalbinde bulunan otel, küçük bir şato gibi. Dekorasyonuyla İsveç minimalliğini yansıtan otelden ayrılmak istemeyeceksiniz.

/

İngiliz bir pilot ve eşi tarafından 1960’larda açılan otel, hafta sonu kaçamakları için ideal. 50 odalı otelde çalışanların samimiyetiyle kendinizi geniş bir ailede hissedeceksiniz. Puglia’lı şef Sebastiano Lombardi ile İtalyan mutfağına doyacaksınız.

/

Tags

otel
lifestyle
travel
yasam

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler