SEYAHAT

Dünyanın en popüler 5 bölgesi

Her yıl, bir önceki yılın rezervasyonlarına göre, AirBnb tarafından seçilen en popüler mekanlar açıklandı.
Reading time 2 minutes

Dünyayı dolaşmak, farklı kültürler tanıyıp yeni maceralara ve tecrübelere imza atmak hemen hemen herkesin hayalinin bir parçası. Bu yolculuğa çıkmadan önce ayarlanması gereken en önemli noktalardan konaklama sorunu için ise devreye 2008 yılında kurulan Airbnb giriyor. Gitmek istediğiniz yere göre konaklama fırsatları sunan Airbnb ayrıca en çok ziyaret edilen yerlerin listesini de oluşturuyor. İşte geçtiğimiz sene rezervasyon durumuyla hesaplanan ve Airbnb'ye göre dünyanın en popüler 5 bölgesi;

1. Milneburg, New Orleans, Louisiana

Fransız Mahallesi ile ünlü New Orleans'ta bulunan Milneburg, Pontchartrain Gölü kıyısında konumlanıyor. Tarihi deniz feneriyle de ünlü Milneburg, yükselen popüleritesiyle listenin başında yer alıyor.

2. Kampung Baru, Kuala Lumpur, Malaysia

“New Village” olarak da bilinen Kampung Baru, köy hayatıyla ilgilenenler için yükselen bir destinasyon olma özelliği taşıyor. Gelişen gıda sektörüyle de ünlenen Kampung Baru'nun ilgi çekici etkinliklerinden biri de her cumartesi gecesi kurulan geze pazarı.

4. Konohana-ku, Osaka, Japan

Yodo Nehri'nin yakınında bulunan Konohana-ku, Japon Universal Studio'ya da oldukça yakın konumda.

5. Chutes-Lavie, Marseille, France

Göz alan mimaris ve klasikleşmiş Fransız mutfağıyla Chutes-Lavie, Marsilya'da popüler bir seyahat rotası haline geliyor. Çok kültürlülüğü ve zengin tarihiyle de çekiciliğini koruyor.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler