SEYAHAT

Geleceğin tren yolculukları

Japonya nostaljik tren yolculuklarını günümüze uyarlayarak 2017'de bu geleneksel seyahat türünü yeniden hayatımıza sokuyor.
Reading time 2 minutes

Bir çoğumuzda tren yolculuğu dediğimizde nostaljik duygular uyanıyordur hiç şüphesiz. Gerek vagonların ruhu, gerekse trenin sesiyle başka bir hissiyatı vardır tren yolculuğunun. Öyle ki önlerine en lüks otobüsleri, arabaları, uçakları veya yatları da koysanız kimileri yataklı vagonlu tren seyahatlerini hiç bir şeye değişmezler. Sonuçta bir zamanlar dünyayı trenle gezme hayalini hangimiz kurmadık ki? Hala bu hayalini gerçekleştirmemiş olanlar ise yazımızı dikkatlice okuyun çünkü 2017'nin en lüks tren yolculuğunu Twilight Express Mizukaze ve Train Suite Shiki-Shima trenleriyle Japonya'da gerçekleştireceksiniz.

/

Twilight Express Mizukaze

İlkbaharda tanıtımı yapılacak dünyanın en lüks treni Mizukaze, art deco tasarımıyla 10 yolcu vagonundan oluşuyor. Ultra lüks suit, yemek ve dinlenme vagonlarının yanı sıra trenin her iki ucunda bulunan açık hava seyir vagonlarında yolculuk boyunca manzarayı izleyebiliyorsunuz. Ayrıca yol boyunca yiyeceğiniz yemekler de Japonya'nın en ünlü Michelin yıldızlı şefi Yoshihiri Murata'nın elinden olacak.

Train Suite Shiki-Shima

Mayıs ayında tanıtımı yapılacak olan Shiki-Shimu'nun rotasında  kuzeydoğu bölgesindeki Tohoku ve Hokkaido var. Mizekaze'ye nazaran Tochigi Vadisi ve Nikko Toshogu Tapınağı veya yerel sıcak su kaynakları ve balık pazarları gibi daha farklı rotalara yolculuk yapıyor; doğa gezisi tandında lüks bir yolculuk için Shiki-Shimu biçilmiş kaftan. Mizekaze'de olduğu gibi seyir vagonları, suit, yemek ve dinlenme vagonları var. “Altın tepside sunuluyor” tabiri de burada gerçekten oluyor; ünlü Japon şef Katsuhiro Nakamura'nın mutfağını sunan altın renginde bir yemek arabası da trende olan lüks detaylardan.

Tags

japonya
tren

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler