SEYAHAT

Oturma odanızda sanal seyahat deneyimleri

Tüm dünya geçici olarak evlerine kapanmış olsa da, teknoloji sayesinde dünyanın farklı noktalarındaki büyülü lokasyonları evlerinizden ziyaret edebilirsiniz.
Reading time 6 minutes

Sanal turlar, sizi uzak lokasyonlardan tarihi müzelere ve yerel hayvanat bahçelerine kadar hemen hemen her yere götürebilir. Eşsiz doğa ve dağ tepelerini keşfedebilirsiniz. Her zaman ziyaret etmeyi hayal ettiğiniz şehirleri gezebilirsiniz. Ve tüm bunları oturduğunuz salon kanepesinden yapabilirsiniz.

Washington’daki kiraz çiçeklerini görün

Bu yıl ki festival sanal hale getirildiğinden midir bilinmez ama daha çok rağbet gördüğü kesin. 12 Nisan’a kadar bir park bekçisi eşliğinde sizde bu eşsiz çiçekleri sanal bir şekilde gezebilirsiniz. Festival için anlaşılan sanatçıların canlı olarak gerçekleştirmeyi planladıkları performansların videolarını izleyebilirsiniz.

Çin Seddi'nde yürüyüş yapın

Sanırım Çin Seddi, bir çok insanın seyahat listesinde yerini alıyordur. Ama artık o büyük duvarı boylu boyunca yürümek için çaba göstermenize gerek kalmadı. Sanal bir yürüyüş yaparak Çin Seddi gezinizi tamamlayabilirsiniz. Bu tur Çin Seddi’nin sadece altı buçuk milini kaplıyor. Size Çin’in en mükemmel manzaralarından bazılarını beraberinde getiriyor.

360VR JAPONYA

Japonya'da sanal bir yolculuğa çıkın

Bambu ormanlarından suşi yapımına kadar her şeyi içeren ülkenin geniş kapsamlı turuna çıkaran Japonya Ulusal Turizm Örgütü’nün 360 derecelik VR filmine göz atın. Şu an hayatınıza bir heyecan getirmek istiyorsanız, yayaların her yönden aynı anda geçtiği popüler “Shibuya Crossing” diye adlandırılan canlı yayınını izleyebilirsiniz. Ayrıca kuluçka mevsimindeki beyaz leyleklerin canlı beslenmesinin veya liman kenti Mochimune’nin eşsiz manzarasının VR görüntülerinin tadını çıkarabilirsiniz. Tabii Kiraz çiçeği canlı yayınlarını da izlemeden olmaz!

Şili'nin doğal harikalarını keşfedin

Torres del Paine, Atmaca Çölü ve Paskalya Adası’nın harikalarını keşfetmenize yardımcı olacak ücretsiz bir uygulama olan Şili 360 ile bu eşsiz güzellikleri keşfedebilirsiniz. Şili Ulusal Tarihi Müzesi de sanal turlar sunuyor. Ve başka güzel bir haber de Avrupa Güney Gözlemevi’nin Santiago’daki ünlü astronomik gözlemevi sanal turunun da tadını çıkarabilirsiniz. Bir VR gözlüğünüz varsa sizler için bambaşka bir deneyim dünyası mevcut.

Dünya Mirası turu

Google Earth bünyesinde 30 Dünya Mirası alanına gerçekleştirebileceğiniz üç boyut sanal turlar sunuyor. Size düşen sadece yapmak istediğiniz macerayı seçmek ve ardından ise işaretlenmiş konumlardan herhangi birini tıklamak. Uzay yolculuğundan Khufu Piramiti'ne onlarca seyahat sizleri bekliyor. 

Milli parklar

Google Earth ayrıca Acadia’dan Zion’a 31 milli parkın 3D sanal turlarını sunuyor. Ekranın sağ tarafındaki listeden seçim yaptığınızda, 3D IMAX filmlerdeki gibi seçtiğiniz parka yakınlaşacaksınız.

CARLSBAD CAVERNS NATIONAL PARK

Tel Aviv ve Kudüs'ün Eski Kenti'ni ziyaret edin

Kudüs’teki İsrael Müzesi ile Tel Aviv’deki Tel Aviv Sanat Müzesi şehirdeki kutsal ve tarihi alanların daha fazla kişi tarafından bilinmesi adına 360 derecelik muhteşem VR turlarına internet sitelerinde yer veriyorlar. Ayrıca İsrail Müzesi bünyesinde gerçekleştirdiği sergiler için de özel sanal turlar düzenliyor.

Porto Riko da salsa dansı öğrenmek

Porto Riko’lu ünlü koreograf Tito Ortos ile sanal bir salsa dans dersine katılabilirsiniz. Instagram Canlı yayınını kaçırmayın. Ayrıca internette bölgenin popüler mekanlarından Wilo Eatery & Bar’ın şefi Wilo Benet ile bir yemek atölyesini de bulabilirsiniz.

Norveç'te bir gün

15 dakikanız varsa, ki şu sıralar oldukça mümkün. Sizi Norveç Demiryolu ağındaki en yüksek rakımlı istasyonundan tren sesleri ve eşsiz manzaranın tadını çıkarmaya davet ediyoruz.

1585823291540345 flam railway

Seattle’ın en büyük cazibe merkezlerini ziyaret edin

Çocuklarınızı Woodland Park Hayvanat Bahçesi'ne sanal bir geziye götürmeye ne dersiniz? Burada hayvanat bahçesi kamerasındaki canlı akış ile hayvanların izlenmesinin yanı sıra haftalık olarak güncellenen bir eğitim etkinliği merkezi bulacaksınız. Seattle Sanat Müzesi, SAM blogu ile Evde Kalmamız için sergiler sunuyor. Ve Uçuş Müzesi'nde sizi çeşitli uçakların kokpitlerine bile götüren sanal bir 3D rehberli tur var.

Long Beach akvaryumuna göz atın

Pasifik Akvaryumu, penguenleri, köpekbalıkları ve denizanasını tespit edebileceğiniz sergilerin canlı akışları da dahil olmak üzere bir ton çevrimiçi programlama sunuyor. Çevrimiçi Balinalar: Denizdeki Sesler sergisinde bazı balinaları dinleyin ve çevrimiçi öğrenme merkezi ile yeniliklere yelken açın.

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler