SEYAHAT

Özgür ruhlular için 5 bohem otel

Portekiz’den İspanya’ya, Amerika’dan Fas’a, bohem-şık dekorlarıyla özgür ruhlu gezginler üzerinde mıknatıs etkisi yapan lüks oteller.
Reading time 4 minutes

THE GIGI RESIDENCE
Ibiza, İspanya 

Eskiden okul olan 1870’li yıllardan kalma bir bina içinde açılan The Giri, Ibiza’nın kuzey bölgesinde yer alıyor. Adaya tatile geldiklerinde ilk görüşte aşk yaşayan Danimarkalı Lars Holm Hansen ile Rosa Hildebrandt tarafından açılan beş odalı otelde, her oda farklı bir şekilde dekore edilmiş. Uzakdoğu, İskandinav ve bohem detayların bir araya geldiği modern bir görünüme sahip olan The Giri’nin bahçesinde yer alan ve Bali’yi anımsatan bambu teraslar, egzotik bahçeler ve ayurvedik terapilerin yer aldığı spa merkezi dikkat çekici ayrıntılardan. Kate Moss ile Jade Jagger’ın da vazgeçilmezi olan otel, adanın 7/24 süren eğlence hayatından biraz uzaklaşmanızı sağlayacak küçük bir bohem cennet. 

www.thegiri.com

COQUI COQUI TULUM RESIDENCE HOTEL & SPA
Tulum, Meksika

Meksika’nın 32 eyaletinden biri olan Quintana Roo’da yer alan ve Maya uygarlığına ait antik Coba şehrinin limanı olan Tulum ünlülerin vazgeçilmez tatil rotalarından. Şimdilerde bu kasaba bohem gezginlerin de kalbini çalmaya başladı. Yağmur ormanları ve denizle çevrelenen rustik dekorlu Coqui Coqui Tulum Residence & Spa ise bölgenin en çok dikkat çeken adreslerinden. Konaklamanız boyunca birçok ünlü isme rastlayabileceğiniz bu otel, çekiciliğini okyanus manzaralı spa merkezine, bohem odalarına ve özel plajına borçlu. Spa merkezinde uygulanan üç saatlik Ocean Bath ritüeli oldukça popüler. Aromaterapi ayak masajıyla başlayıp, Maya yosun maskesi, vücut masajı ve Hindistan cevizi yağı banyosuyla devam eden uygulama sonrası ruhunuz ve bedeniniz alabildiğine rahatlıyor.

www.coquicoqui.com

AREIAS DO SEIXO HOTEL
Torres Vedras, Portekiz

2015’in yükselen seyahat rotalarından biri, bohem gezginlerin favorisi. Özellikle de Lizbon ile Porto arasında yer alan ve gümüş sahil olarak bilinen Costa de Prata bölgesi. Uzun yıllar Pricewaterhouse-Coopers’da çalıştıktan sonra kurumsal hayata veda eden Marta Alves tarafından açılan Areias do Seixo ise Akdeniz’e bakan bu büyüleyici bölgenin dikkat çeken otelleri arasında. Misafirlerine modern bir camekan bina içinde ultra bohem konaklama ortamı sunan ve güneş enerjisiyle çalışan ekolojik otel 18 oda ve villadan oluşuyor. İlhamını Marakeş’ten alan odalar her türlü teknolojiyi barındırırken, dekorasyon eski zamanların çadır hayatını akıllara getiriyor. Spa merkezi ve ekolojik menüye sahip restoran ile deneyim kusursuzlaşıyor. 

www.areiasdoseixo.com

EL FENN HOTEL
Marakeş, Fas

Bohem seyahat rotaları dendiğinde ilk akla gelen adreslerden biri şüphesiz Fas ve tabii ki Marakeş. Şehirde dünyaca ünlü otel zincirlerinin yanı sıra dekorasyonu ve hizmetiyle dikkat çeken butik oteller de yükselişte. Yedi geleneksel Fas evinin birleşmesinden doğan El Fenn de bunlardan biri. Vanessa Branson ve Howell James’in sahip olduğu otel Marakeş’teki en geniş sanat koleksiyonuna sahip. Ortak kullanım alanlarında Guy Tillim’den Antony Gormley’e birçok sanatçının eserleri bulunuyor. Pembe, turkuaz gibi canlı renklerle donatılan otel odaları ise geleneksel bohem görünüme romantik bir hava katıyor. Dekorasyonundaki bu özelliğiyle El Fenn, otelcilik sektöründe birçok önemli ödülün sahibi oldu. Tabii, bunda terasından görülen muhteşem Marakeş manzarasının da etkisi var.

www.el-fenn.com

HOTEL DYLAN
Woodstock, Amerika

Sofistike hippilerin favori adresi Woodstock’da geçtiğimiz yıl yeni bir butik otel kapılarını açtı. New York’a sadece iki saat uzaklıkta konumlanan Hotel Dylan, bölgedeki sanat aktivitelerinin tadını çıkarmak, tanınmış sanatçı ve müzisyenlerle bir arada olmak, biraz da rahatlamak için New York’luların kalbini çalmış durumda. Kendileri gibi bohem hayat yaşamaktan hoşlananlar için Novogratz ailesi tarafından açılan otel, rengarenk odalarının yanı sıra 28 West Gym’deki spor aktiviteleriyle de dikkat çekiyor. 

www.hoteldylan.com

Tags

marakes
fas
ispanya
bohem
otel
tulum
portekiz
ibiza
meksika
woodstock
amerika

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler