SEYAHAT

Phuket'e bir uçak bileti

Tatil destinasyonlarının gözdesi Phuket'in en meşhur yıldızı: Amanpuri Resort
Reading time 2 minutes

Güneş yüzünü gösterdi göstereli en sık karşılaştığımız manzara, gelin ve damatların başrolünü aldığı düğünler oluyor. Bambaşka zevklerle organize edilmiş bu unutulmaz anlar ne kadar keyifliyse, sonrasında çıkılacak balayı da eşdeğer nitelikte. Bu yüzden aylar öncesinden karar verilen lokasyonlar, yapılan rezervasyonlar ve gezilecek yer planları büyük önem taşıyor. En popüler balayı destinasyonlarından biri de neredeyse herkesin hayalini süsleyen Phuket.

Cennetten bir parça olduğunu söylesek pek yanılmış olmayız aslında. Huzuru doruklara çıkaran atmosferiyle, değişik yerler görmek isteyenlerin ilk tercihlerinden olması gereken bu kusursuz yer, içinde barındırdığı otelleriyle de dikkat çekiyor. Singapur'dan bir buçuk saatlik uçak yolculuğuyla ulaşılabilecek Amanpuri bunlardan biri. Yazlık ev ve villardan oluşan konseptiyle Tayland stilini yansıtıyor ilk bakışta.

“Place of peace” anlamını tanımlarcasına Amanpuri Resort Phuket, palmiye ağaçlarının içinde yer alan havuzu ve mükemmel deniziyle tatilin olmazsa olmazlarını en üstün şekilde yaşatıyor. Kendine özgü masajlarıyla spa'sı, yoga ve pilates yapma imkanlarıyla da ruhsal dinginliğinde yaşanabileceği bir yer. Güney Asya'nın benzersiz tatlarının yanı sıra İtalyan, Güney Amerika ve Akdeniz mutfağından menüsünde yer alması en önemli özelliklerinden. Tüm bunlarla birlikte Amanpuri,  Tayland'ın en lüks otelleri listesinde yerini çoktan almış bile.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler