SEYAHAT

Zenginlik karması: Fas

Marakeş'in çarpıcı mimarisi ve lezzetleri L'Hôtel Marrakech'de bir arada.
Reading time 1 minutes

Dünya mutfağının en bilindik, merak edilen ve zengin örneklerine İtalya, Fransa, Meksika ya da Uzakdoğu'da rastlandığı bir gerçek. Ancak iflah olmaz bir gezginseniz, yeni lezzet ve kültürlerin harmanlanışına her daim açıksanız bu sefer yeni lokasyonunuz Fas olmalı.

Tüm zenginlikleri bir arada tutan, kendine özgü sanatı, dekorasyonu, mutfağı ve mimarisiyle Fas'ın akla ilk gelen şehirlerinden biri de Marakeş. “Tanrının Ülkesi” anlamına gelen bu şehir, egzotik havasıyla da çekiciliğini korurken, konaklama için tercih edilebilecek riadlar, bu kültürün farklılığını da ortaya koyuyor. İç bahçe veya avluya sahip geleneksel Fas evi olan riadın en etkileyici örneklerinden biri de İngiliz tasarımcı Jasper Conran'ın sahibi olduğu L’Hôtel Marrakech...

Beş geniş süitten oluşan, avlu ve yüzme havuzuyla çevrelenmiş bu butik otel, klasik Fas mimarisinin bir yansıması. Asıl baştan çıkarıcı yanı ise  şef Bouchra tarafından hazırlanan özel ve eşsiz yemekler. L'Hôtel Marrakech, geleneksel Fas lezzetlerini taze yerel ürünler, aroma ve baharatlardan oluşan bir kombinasyon halinde sunuyor. Üstelik sunduğu fırsat ile kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için otelin misafiri olmanıza da gerek kalmıyor. Tek yapılması gereken bu unutulmaz deneyimi yaşamak için 24 saat önceden rezervasyon yaptırmak.

/

Tags

yemek
fas
l-hotel-marrakech
jasper-conran

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler