YEMEK

Petit Four ile çay saati

Bir moda markasından öte yaşam tarzı haline gelen Vakko'nun yeni sürprizi Akmerkez'de açıldı. Vakko Patisserie Petit Four ile beş çayı keyfini haftalık programınıza ekleyin.
Reading time 2 minutes

Dünyanın dört bir yanında insanları bir fincan çay veya kahve ve belki de bir dilim pasta eşliğinde bir araya getiren pastane kültürü, oluşumunu 14. yüzyıla borçlu. Yüzyıllar boyunca bulundukları alanda sosyal hayatı şekillendiren pastaneler, kültürlerini günümüzde bir lezzet deneyiminden daha fazlasını sunarak devam ettiriyor.

Bu zarif kültürün bir parçası olma fikrinden doğan Vakko Patisserie Petit Four, lezzeti ile olduğu kadar şık atmosferiyle de yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Türkiye’yi gerçek artizanal Fransız pastacılığı ile tanıştırmak üzere Vakko Akmerkez’de açılan Vakko Patisserie Petit Four uzun ve özenli bir çalışmanın sonucunda hayata geçirildi. Vakko Patisserie Petit Four’un lezzetli reçeteleri, Fransa’da gastronomi alanında verilen ve tüm dünyada mükemmellik göstergesi olarak kabul edilen “Meilleur Ouvrier de France Patissier” unvanının sahibi Philippe Chatelain danışmanlığında, Pasta Şefi Ghislain Gaille tarafından hazırlanıyor. Fransız Şef Anthony Baudet leziz sandviç ve salatalara imza atarken, bağımlılık yaratacak Vakko Coffee’nin birbirinden özel kahveleri deneyimli İtalyan Barista Steve Salomoni ile hayat buluyor.

Vakko Patisserie Petit Four’da, günün farklı saatleri için özenle hazırlanmış seçenekler sunuluyor… Sabah kahvaltısı için sıcacık kruvasanların yanında Brezilya, Kolombiya, Etiyopya, Klimanjaro ve Hindistan’da toplanan, İtalya’da harmanlanan Vakko Coffee’yi tercih edebilir, öğle saati için şık sunumlu lezzetli sandviç, salata ve birbirinden özel reçetelerle hazırlanan çorbalar ile kendinizi şımartabilirsiniz. Vakko Patisserie Petit Four’un en heyecanla beklenen vakti ise haftanın her günü 15:00-18:00 arası gerçekleştirilecek “Çay Saati" Fransız usulü hazırlanmış minik pötifurlara eşlik eden Vakko Tea Atelier’in özgün çayları, Vakko Coffe ya da şampanyanızı yudumlayarak keyifli bir akşamüstünün tadını çıkarabilirsiniz.

Tags

vakko
istanbul
akmerkez
patisserie

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler