Be Well

Apple Fitness+ ile yeni deneyimler

Akıllı saat teknolojisinin liderlerinden Apple Watch, spor düşkünlerine yepyeni bir seri sunmaya hazırlanıyor.
Reading time 3 minutes

Piyasaya çıktığı ilk günden itibaren spor tutkunlarının elinden düşürmediği akıllı saat teknolojisi, devamlı kendini yenileyen ve tüketicilerin isteklerine cevap veren bir ihtiyaç haline geldi. Telefon işletim sistemlerine uyumluluğu ve verdiği hizmetlerle de giyilebilir teknoloji ürünleri arasında öne çıkıyor. 

2014 yılında piyasaya sürülen Apple Watch, zamanı söylemesinin ötesinde, saat tanımını yeninden yazarak devamlı kendini geliştiriyor. Uyku süresinden, kalp atışına kadar pek çok hizmet veren Apple Watch, yeni servisi Apple Fitness+ ile egzersiz rutininizi sonsuza dek değiştirmeye hazırlanıyor. Apple Watch 6 serisinin sunumunda, Fitness+ uygulamasının klasik akıllı saat özelliklerin yanı sıra daha çok spor ve egzersiz tabanlı bir teknoloji sunacağı açıklandı.  

Saat, sanal fitness dersleri için yeni bir abonelik hizmeti oluşturarak, kullanıcılara egzersiz programları sunuyor.  Uygulama, iPad, iPhone ve Apple TV gibi aygıtlarla uyumlu olarak HIIT, yoga, koyma, bisiklet sürme ve benzeri antremanları kullanıma açıyor. Hatta egzersizlerinizin bittiği anda sizi uyararak soğuma hareketleri yapmaya teşvik ediyor.  Yeni bir antreman arayışına girenlere ise antreman, antrenör ve antreman süresi gibi seçenekleri filtreler halinde sunuyor.

Uyku izleme özelliğini daha önce de duyuran Apple, uyuma ve uyanma zamanlarını programlayarak yedi saat ve daha uzun sürelerdeki uyku düzenini teşvik etmeyi amaçlıyor.   

Ayrıca 15 saniye gibi bir sürede kanınızdaki oksijen seviyesini ölçmek gibi inanılmaz imkanlar sunuyor. Şirket bu özelliğin hastalık teşhis etme ve sağlık problemleri gözleme gibi bir özelliği olmadığını, yalnızca kullanıcıların vücut sağlığını ve egzersizi anlaması için sunduğunu söylüyor. Özellikle geçirdiğimiz pandemi  döneminde hastaların kanlarında düşük oksijen seviyesinin bulunması bu fonksiyonun yapılmasına etkide bulunmuş olabilir. 

Apple, egzersiz sayısının yenilerini devamlı ekleyeceğini ve egzersizlerin çok fazla ekipman gerekmeden yapılabileceğini belirtiyor. Yıl sonunda piyasaya sürelecek olan Fitness+, Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüketicilere sunulacak. Servisin ülkemizde ne zaman hizmete sunulacağı ise henüz kesinleşmedi. 

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler