Be Well

Equinox Hotels: Odak noktası fitness

Spor merkezi zinciri Equinox, New York Hudson Yards’da dünyanın ilk fitness odaklı lüks otelinin kapılarını açtı.
Reading time 2 minutes

Londra’dan Los Angeles’a, New York’tan Chicago’ya dünyanın farklı noktalarında 100’e yakın şubesi bulunan dünyanın en lüks spor zincirlerinden Equinox geçtiğimiz aylarda turizm sektörüne giriş yaparak fitness odaklı oteller açacağını duyurmuştu. Uzun bir bekleyişin ardından ilk Equinox Hotels şubesi geçtiğimiz Haziran ayında New York’un yükselen bölgesi Hudson Yards’da kapılarını açtı. Sık sık seyahat eden spor tutkunlarının kalbini çalmaya hazırlanan bu otel zinciri 2021’e kadar Los Angeles ve Chicago şubelerini açmaya hazırlandığını açıkladı.

/

Moda fotoğrafçı Nick Knight’ın yönetmenliğini yaptığı, süpermodel Naomi Campbell’ın yer aldığı dikkat çekici bir reklam filmiyle turizm sektörüne girişini duyuran Equinox Hotels otellerinde üç konu üzerine odaklanmayı kendisine amaç edindi: Hareket etme, sağlıklı beslenme ve yenilenme. Üstelik tüm bunları beş yıldızlı bir otel hizmeti ve göz alıcı bir tasarımla bir araya getirerek gerçekleştiriyor.

Equinox Hotels by ShowStudio

60 bin metrekarelik bir alana kurulu spor merkezi, dört adet havuz ve 40’tan fazla uygulama seçeneği bulunan bir spa merkezine sahip olan Equinox Hotels’in Hudson Yards şubesinin öne çıkan özellikleri bunlarla sınırlı kalmıyor. Oteldeki odalar misafirlerin deliksiz kaliteli bir uyku çekme ve yenilenmesi hedeflenerek hazırlanırken oteldeki tüm yemek menüleri vizyoner şef Stephan Starr tarafından sağlıklı beslenme kuralları doğrultusunda hazırlandı. Özellikle de otelin 24. Katında konumlanan Electric Lemon, Amerika’nın önde gelen çiftliklerinden temin edilen mevsimine uygun sebze ve meyvelerle hazırlanan menüsüyle dikkat çekiyor. Hazırladığı yemeklerde rafine şeker ve işlenmiş yağ kullanmayan Starr farklı beslenme türlerine (Glutensiz, ketojenik, vejeteryan vb.) uygun seçeneklere de menüde yer veriyor.

1567358581032207 equinox81567358581130423 equinox7
1567358581137782 equinox91567358581149657 stephen starr
Electric Lemon Restaurant - Şef Stephen Starr önderliğinde

Misafirlerine 360 derece bir lifestyle hizmet veren otel hizmetleri kadar mimarisiyle de dikkatleri üstüne çekiyor. Rockwell Group tarafından tasarlanan otelde hiç beklenmedik parçalar bir araya geliyor. En son teknolojilerle hazırlanan bir Cryotherapy odasının yanında Zaha Hadid kanepesi ya da Jaume Plensa imzalı bir heykel görmek mümkün.

Tags

otel
saglikli-yasam

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler