Be Well

Prada’dan sürdürülebilirlik için önemli adım

Prada, Fransız bankacılık grubu Crédit Agricole’den sadece sürdürülebilirlik özelinde kullanılacak kredi anlaşması gerçekleştirdi.
Reading time 1 minutes

Prada’nın sürdürülebilirlik adımları diğer markalara nazaran daha yavaş ilerliyor gibi görünse de Fransız bankacılık grubuyla yaptığı yeni işbirliği bu adımların hızlanmasını sağlayacak. Fransız bankacılık grubu Crédit Agricole’den 42.9 milyon İngiliz Sterlini (yaklaşık 55 milyon $) kredi alan Prada, faiz oranlarının ise önceden belirlenmiş sosyal ve çevresel hedeflere ulaşma kabiliyetine bağlı olarak yıllık ayarlanacağını açıkladı. 

Sürdürülebilirlikle ilgili koşullara sahip kredi alan ilk lüks marka ünvanını alan Prada’nın aldığı kredinin dönüşü 5 yıllık plan çerçevesinde olacak. Kredi üç önemli hedefe hizmet edecek. İlki mağazaların yeşil dönüşümüne odaklanacak. Binanın inşaatından yönetimine kadar olan sürede ne kadar çevreci hamle yapılıyor, tükettiği kaynaklar veya ürettiği atıkların sayısı ne gibi detaylar ilişkilendirilecek. İkincisi, alınan krediden çalışanların eğitimine bütçe ayırılacak. Ve eğitim saati arttırılacak. Son olarak ise Prada’nın 2021 yılına kadar nylon kumaşın kullanımı ve üretimi durdurulup yerine plastik atıklardan yapılan geri dönüştürülmüş iplik Econyl’e geçmesi çerçevesinde çalışmayı hedef alıyor.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler