Be Well

Sağlıklı yaşam kulübü: Remedy Place

Hiperbarik oda, adaptojenik kokteyller ve daha fazlasını sunan Batı Hollywood’un en yeni sağlıklı yaşam adresi; Remedy Place
Reading time 3 minutes

Bütünsel sağlık alanındaki en çok aranan pratisyenlerden biri olan Dr. Jonathan Leary’nin vizyonunu yansıtan Remedy Place, geçtiğimiz günlerde Batı Hollywood’daki Sunset Strip'te kapılarını açtı. Her ne kadar Remedy Place ilk bakışta içerisinde spor ve spa salonlarının bulunduğu lüks bir wellnes oteli gibi görünse de aslında durum sandığınızdan biraz farklı. Dr. Jonathan Leary’nin “sosyal sağlık kulübü” olarak tanımladığı bu yeni sağlık noktası, “sağlığınıza öncelik vermek için sosyal hayatınızdan fedakarlık etmek zorunda değilsiniz” anlayışı üzerine kurulu. Peki nötr renkleri, yumuşak aydınlatması ve Venedik stili dekorasyonu ile dikkat çeken Remedy Place’te misafirleri neler bekliyor?

/

Öncelikle misafirler Remedy Place’i ziyaret ettiklerinde vitamin ve minerallerin vücuda en verimli şekilde iletilmesini sağlayan IV terapi odaları, kızılötesi saunalar, sıkılaşma salonları gibi hem fiziksel hem de mental rahatlama sağlayan uygulamalar ile karşılaşıyor. Kurucularının “sosyal sağlık kulubü” olarak konumladıkları mekan, ilhamını insanların sosyal olmaya alıştıkları barların ya da otel lobilerinin tasarımından alıyor. Oldukça şık, tanıdık ve toksiklerin olmadığı bir sosyal buluşma alanı ile buluşan misafirler, sosyal yaşamlarından kopmadan kendilerine sağlık dolu, dinlendirici ve tazeleyici saatler hediye edebiliyor. Remedy Place kurucusu Dr. Jonathan Leary, “Sağlık merkezleri çoğunlukla insanlara sosyalleşebilecekleri bir alan sunmuyor. Gizlilik ve inziva algısı üzerine kurulan bu sistemin yanlış olduğunu söylemiyoruz elbette. Ancak biz misafirlerimize, sağlık deneyimlerini sevdikleriyle paylaşma imkanı sunmak istedik. Aynı yolda ilerleyen benzer fikirlere sahip insanlardan oluşan bir topluluğun, sağlıklı yaşam adına çok daha teşvik edici olacağına inanıyoruz.” diyor.

Gün boyunca yoğun stres altında çalıştınız. Bir yandan kendinizi bir an önce eve atıp biraz rahatlamak istiyorsunuz diğer yandan en yakın arkadaşlarınızla dışarıda biraz vakit geçirmek fikrinin de harika olduğunu düşünüyorsunuz. Remedy Place, hepimizin aşina olduğu bu paradoksa çözüm üretiyor. Hiperbarik bir odada arkadaşlarınızla bir buluşma planladığınızı, adaptojenik koktelylinizi tüm detaylar düşünülerek hazırlanan şık bir salonda yudumladığınızı ya da kriyoterapi odalarında kısa zamanda yenilendiğinizi düşünün. Tüm bunlar günün stresini üzerinden atmak isteyen ancak sosyal yaşamını feda etmek istemeyen herkes için devrim niteliğinde çözümler değil mi sizce de?

Etkili teknikler ve uygulamalar ile misafirlerine öz bakım ihtiyaçlarını günlük rutinlerine nasıl entegre edebileceğini gösteren Remedy Place, alışılmadık deneyimlerin kapısını aralıyor. Dr. Leary ve tıbbi uzmanlardan oluşan ekibi, 7 denge öğesine (zihin, oksijen, hareket, besin, soğuk, ısı ve sıkıştırma) dayanan özel bir menü sunuyor. Hiperbarik Oda Oksijen Terapisi ve Buz Banyosu dışında, Lenfatik Drenaj Masajı ve Nefes Terapisi de Remedy Place hizmetleri arasında yer alıyor. Remedy Place'in nabzı, üyelerin buluşabileceği veya rahatlayabileceği Lounge + Nutritional Bar'da atıyor. Yerel kaynaklı, tamamen doğal, sağlıklı yiyecek ve alkolsüz içecek seçenekleriyle dolu olan menüsünü de Remedy Place’i çekici kılıyor.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler