Be Well

Water Healing (Watsu) nedir?

Bilinirliği giderek daha da artan ve Watsu olarak adlandırılan su terapisi, fiziksel ve psikolojik rahatsızlıkların tedavisi için yeni bir yol sunuyor.
Reading time 2 minutes

Wellness dünyası gücünü ve sınırlarını her geçen gün biraz daha arttırıyor. Yeni açılan spa merkezleri ya da sağlımıza iyi gelecek farklı besinler, keşfedilmek için adeta bizleri bekliyor. Bu dünyanın içinde aslında uzun süredir kendine yer bulan ancak yeni yeni popüler olmaya başlayan Watsu ise ilginç terapi yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki nedir bu su terapisinin detayları?

Water ve Shiatsu kelimelerinin birleşiminden oluşan Watsu, her ne kadar sadece fiziksel olarak gerçekleştirilen bir iyileşme yöntemi olsa da, psikolojik etkileri de mevcut. 35 derecelik sıcak bir su havuzunda gerçekleşen terapide, terapist vücudunuzu destekleyerek farklı hareketler doğrultusunda sizleri yönlendiriyor. Sıcak su, kasları gevşetirken omurga sağlığını da olumlu bir şekilde etkiliyor. Watsu terapisinde masaj ve dans hareketleri suyun iyileştirici gücüyle birleşirken, vücut rahatlığının yanı sıra duygusal olarak yaşanan gerilim hissini de ortadan kaldırıyor. Suda ağırlığınız yokmuş hissine sahip olmanız, kendinizi fiziksel ve duygusal olarak serbest bırakmanızı sağlıyor. Aslında bir masajdan da ziyade zihni temizliyor, vücudu rahatlatıyor ve kişiyi öz benliğiyle daha bütün bir hale getiriyor. Gerçekleştirilen her seans, kişinin kendi vücut formuna göre şekillendiğinden benzersiz olma özelliği taşıyor.

Tags

watsu
water-healing

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler