GÜZELLİK

Kilo vermede son teknolojiler

Kilo veremeyenler ve farklı çözümlerin arayışında olanlara yeni bir teknoloji öneriyoruz.
Reading time 4 minutes

Günümüzde kilo ve estetik algılarına çözüm sunan pek çok uygulama var artık. Bu anlamda Allurion Elipse mide balonu, "Yıllardır uğraşıyorum ama kilo veremiyorum" diyenler için harika bir seçenek. Bilinen zayıflama yöntemleri arasında mide ameliyatları, mide botoksu, endoskopiyle takılan eski nesil mide balonları ve çeşitli beslenme programlarıyla desteklenen egzersizler bulunmaktaydı. Tüp mide ameliyatı olabilmek için belirli bir VKİ (Vücut Kitle İndeksi) sahibi olmak gerekiyordu ve ameliyatın riskleri de vardı. Mide botoksu 5-10 kilo kadar bir fazlası olan insanların tercihi gibi görünüyordu. Tüp mide ameliyatı olabilmek için belirli bir VKİ sahibi olmak gerekiyordu ve ameliyatın riskleri de vardı. Mide botoksu 5-10 kilo kadar bir fazlası olan insanların tercihi gibi görünüyordu. Endoskopiyle mideye yerleştirilen ve sonrasında yine endoskopiyle çıkarılan eski nesil mide balonlarında ise kilo verildiğinde tekrar kilo alımı gerçekleşiyordu ve bu balonlardan sonra özellikle ilk haftalarda hastaların ciddi ağrı ve bulantı şikayetleri oluyordu. Bu uygulamalar sağlıklı bir yaşam tarzını insanların hayatlarına oturtmaktan ziyade geçici çözümler ortaya koyuyorlardı. 

Allurion Elipse mide balonu ise kilo problemlerine yeni bir bakış açısı getiriyor. Estetik kaygıları olanlar veya fazla kilo nedeniyle sağlık durumu olumsuz etkilenen insanlar bu programın içinde barındırdığı kişiselleştirilmiş diyetisyen ve doktor desteği ile en az 6 ay süre ile takip ediliyor ve sağlıklı kilolarına tekrar kavuşturuluyor. Altı aylık bu davranış değişikliği programından sonra verilen kilolar diğer uygulamalara göre çok daha uzun süreler korunabiliyor. Bu programı araştırmak isteyenler internetten websitelerini ziyaret edip bir temsilci ile telefon üzerinden görüşmek için randevu alıyorlar. Bu görüşmeden sonra programa uygunluklarını öğrenip istedikleri bir klinik ile görüşüyorlar. Bu doktor görüşmesi sonrasında uygun olanlar için kilo verme yolculuğu hemen o gün başlayabiliyor.

Hastalar diyetisyenleriyle de tanışıyorlar ve uygulama gününe kadar klinik destek ekipleriyle sürekli iletişim halinde oluyorlar. Bunun yanında hastalara kişisel olarak verilen akıllı tartı ve akıllı saat ile de minimum 6 ay sürecek takipleri başlıyor. Uygulama gününde ise her hastanın uygulamadan önce 8 saat boyunca aç kalması gerekiyor. Uygulama anı ise yaklaşık 15 dakika sürüyor ve hastalar ameliyatsız, endoskopisiz ve anestezisiz bir şekilde bu uygulamayı yaptırmanın konforunu yaşıyor. 

Elipse Mide Balonu kapsülü doktor gözetiminde hasta tarafından direk olarak röntgen odasında su ile yutuluyor. Doktor röntgen cihazıyla mide balonunun midedeki konumunu onayladıktan sonra balonun ucundaki ince dolum ipinden balona su aktarımı başlatıyor. Balon bu şekilde yaklaşık 5-6 dakika içerisinde su ile dolduruluyor, dolum bittikten sonra ise ince dolum ipi doktor tarafından balondan ayırılarak balon midenin üst kısmına yerleştirilmiş oluyor. Ardından hastalar bu ağrısız, acısız uygulama ile ilk kilolarını kaybetmeye başlıyorlar.

Akıllı tartı ve akıllı saat sayesinde hastalar kendilerini günlük olarak takip edebiliyor, ayrıca sonuçlarını belli periyotlar halinde diyetisyenleri ve doktorlarıyla paylaşarak sürekli olarak takip ve yardım alıyorlar. 6 aylık program sonunda hastaların çoğu hedefledikleri kiloya kilnik destek ekiplerinin de yardımlarıyla ulaşıyorlar ve verdikleri bu kiloları uzun süreler boyunca koruyabiliyorlar. Özellikle pandemi sonrasında öne çıkan bu zayıflama programı önümüzdeki dönemlerde çok daha fazla tercih edileceğe benziyor.

/

Hastalar program bittikten sonra verdikleri kilonun %95'ini 12 ay boyunca koruyorlar ve çoğu hasta kilo vermeye devam ediyor. 2020 verilerine göre Elipse Mide Balonu dünyada en çok tercih edilen mide balonu ve zayıflama programı. 

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler