GÜZELLİK

Serra Türker'in banyosunda

Misela markasının yaratıcısı Serra Türker’in kusursuz cildinin ve saçlarının sırrını öğrenmek için banyosuna kadar girdik.
Reading time 4 minutes

Yıllar boyu birçok kokulu duş jeli ve vücut kremi kullandım. Sonunda en basit ve en sevdiğim iki ürünü keşfettim; Dove Beauty Bar ve Nivea krem” diyen Türker’in bakım sırları elbette bu iki ürünle sınırlı değil. Banyosunda başka neler var, keşfe çıktık.

Günlük cilt bakımınızın olmazsa olmazları neler?

“Sabahları önce Darphin’in Ideal Resource Perfecting Smoothing serumunu, ardından Ideal Resource Micro-Refining Smoothing Fluid yüz kremini sürüyorum. Akşamları ise yüzümü Darphin Cleansing Foam Cleanser ve Clarisonic’le yıkadıktan sonra Clé de Peau Essential Correcting Refiner ve yine Darphin’in Exquisâge Beauty Revealing ya da Ideal Resource Light Re-Birth Overnight kremini kullanıyorum. Göz çevresi için Shiseido Super Corrective Eye Cream çok başarılı. Dudaklarım için de Elizabeth Arden Eight Hour Cream dudak kremini tercih ediyorum. 

“Hayatımı değiştirdi” dediğiniz bir güzellik ürünü var mı?

“Bu aralar Darphin’in her tür ürününü severek kullanıyorum. Hem kokularından hem de dokularından çok memnunum.”

Cilt bakım ürünü alırken nelere dikkat ediyorsunuz?

“Öncelikle birinin tavsiyesi olan ya da hakkında bir şeyler okuduğum ürünleri denemeyi seviyorum. Bir markadan memnun kalırsam farklı ürünlerini de kullanmaya başlıyorum.”

İmza parfümleriniz?

“Kilian Good Girl Gone Bad ve Jo Malone Wood Sage & Sea Salt.”

Makyaj çantanızın vazgeçilmezleri?

“Rujlarım.”

/

Hangi markaların hangi makyaj ürünleri favoriniz?

“Bobbi Brown’ın Stick Eyecream Shadow kalemleri, Nars’ın allık ve farları, Nars ve Tom Ford’un rujları, Giorgio Armani’nin fondöteni.”

Saç bakımı için vazgeçilmezleriniz?

“Saçıma düzleşmesi için keratin uyguladığımdan, keratinli saçlara özel şampuan kullanmaktan başka bir şey yapmıyorum.”

Annenizden aldığınız bir güzellik tavsiyesi?

“Güzellik rutinimi annemden aldığıma inanıyorum çünkü o da cilt bakımına çok meraklıdır. Verdiği en önemli tavsiye ise akşamları temiz ciltle yatağa girmek.”

Eczanelerden bakım ürünü alır mısınız?

“Evet, son yıllarda genelde eczanelerden alıyorum. Sanırım cilt doktorlarının tavsiye ettiği tüm ürünler eczanelerde satılıyor. Yurtdışından ise çoğunlukla kullandığım markaların yeni ürünlerini alıyorum.”

Yaz-kış aynı ürünleri mi kullanırsınız?

“Yazın cildim nemden dolayı çok yağlandığı için cilt bakım ürünlerimi değiştiriyorum. Özellikle nemlendiricimi mutlaka yağlı ciltlere göre alıyorum ama markalarım genellikle aynı kalıyor.”

Oje sürmeye meraklı mısınız?

“Ojesiz dışarı çıkmaktan pek hoşlanmam. Sevdiğim birçok oje rengi var ama tek bir tane seçmem gerekirse Tom Ford African Violet derim.”

Sık sık gittiğiniz bir spa?

“Spa’ya genellikle yurtdışındayken gitmeyi tercih ediyorum. O yüzden İstanbul’da devamlı gittiğim bir adres yok. Hamama gitme alışkanlığımsa hiç yok.”

Banyonuzu dekore ederken nelere dikkat ettiniz?

“Eski zaman banyolarına benzemesini çok istedim, o nedenle eski ecza dolaplarını andıran bir ünite yaptırdım.”

 

FOTOĞRAF: PINAR GEDİKÖZER

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler