GÜZELLİK

Thermaperfect ile oto yenilenme

Kendi kendine yenilenen bir vücut vadeden Thermaperfect, yüz ve bedende meydana gelen sarkmaları onararak daha sıkı ve parlak bir cilt yaratmayı hedefliyor.
Reading time 3 minutes

İstanbul Caz Festivali, dün akşam Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da, açılış konseri olan 25. Yılda Nesiller Boyu Türkiye Cazı ile başladı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen festival, her zamanki gibi müzik tutkunlarının ortak adresi. 17 Temmuz’a dek sürecek olan festivalin ilk konuğu dünyaca ünlü Amerikalı caz sanatçısı Melody Gardot, 27 Haziran akşamı (bugün) sahnedeki yerini alacak. Dahiyane emprovizasyon üçlüsü Zakir Hussain, Chris Potter ve Dave Holland ise 29 Haziran Cuma akşamı Türk hayranlarının karşısına çıkacak. Çağdaş cazın üç dev ismini aynı sahnede buluşturan festival, müzik ve caz seven herkesin başını döndürecek bir akşam yaşatacak.

Golden Globes 2019: Sandra Oh Bows To Parents As A Form Of Thanks

Gülay İnceoğlu’nu biraz anlatır mısınız? Nasıl bir karakteriniz var?

Meraklı ve hayal dünyası geniş bir çocuktum ve kendimi bildim bileli sanatın her formuna ilgim var. Doğal olarak üniversite için güzel sanatlardan başka bir okul düşünmedim. Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik bölümünü bitirdim. Hızlı düşünen hızlı hareket eden bir insan olduğum için reklamcılığı seçtim. Sürekli yeni markalar ve projeler için çalışmak, beni heyecanlandırdı. Hayatın her rengini tanımak, hissetmek en büyük ilgim. Mezun olduktan sonra, önce İzmir sonra İstanbul’da reklam ajanslarında art direktör olarak çalıştım. 2009 yılında New York’a taşındım. New York’da yine grafik tasarım, art direktörlük ve marka danışmanlığı yaptım. Amerika’da farklı kültürlerin yaşam alışkanlıklarını gözlemleme şansım oldu. Böylelikle kişisel ve bölgeselliğin üstüne çıkan, evrensel bir bakış açısı geliştirdim.

Casa Bonay

Nerede: Barselona

İspanya’nın ikinci büyük şehri Barselona’nın merkezinde yer alan Casa Bonay, 19. yüzyıldan kalma Neo-klasik mimarisiyle yoğun ilgi görüyor. Eklektik Akdeniz stili ile konfor ve şıklığı buluşturan oteli özetlemek için aslında şu cümle yeterli; New York’taki bir otel lobisi kadar modern ve havalı, aynı zamanda büyükannenizin salonu kadar sıcak ve rahat. Konuklarını 67 odasında ağırlayan Casa Bonay, mimari, yemek ve alışverişe meraklı gezginler için kesinlikle harika bir seçenek. 

casabonay.com

 

“Ferzan'ın hikayelerinin naif bir yanı var.”

Efe N. 9 Yaşında

“Ben burada geleceğimi çizdim. Çünkü önümüzdeki ay diş teli takacağım. Sonra da tatile gideceğim."

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler