LIFESTYLE

Juico'nun yaratıcıları JuiceCleanse kavramını anlatıyor

Profesyonel detoks markası olan Juico'yu, kurucuları Sedef Dördüncü ve Deniz Derman'ın kendi anlatımlarından dinliyoruz.
Reading time 10 minutes

Şehrin trafiği, koşturmacası, hava kirliliği, yetersiz spor alanı derken kendimizi çok ihmal ediyoruz. Bu bağlamda yediklerimize ve içtiklerimize en azından özen göstermek için çırpınıyoruz. “Şehir hayatında taze gıdaları bulmak zor” dönemini geçtik artık. Organik adı altındaki katkısız sebze ve meyveleri bulmak kolaylaştı. Ancak bunun için yeterli eforu sarfedip, aradığınızı bulmak bir yana, o sağlıklı gıdayı yemeye hazır hale getirmek de ayrı bir sorun. Özellikle detoks kavramını hayatına sokmak isteyenler de varsa eğer, doğru ürünü doğru yöntemle kullanma konusunda fazlasıyla bocalıyor. İnternetteki bilgi kirliliği ile de, detoks yapacağınız yere sağlığınızdan olmanız kaçınılmaz. İşte tam burda yardımınıza yetişen bir marka var: Juico. Yurtdışında bir hayli revaçta olan JuiceCleanse kavramını Türkiye’ye ilk getiren markalardan olan Juico, bu alanda ne kadar başarılı olduğunu, pazarlama stratejisi sayesinde herkese, gizliden gizliye kendilerini tanıtarak kanıtlamış durumdalar. Markanın başında iki genç ve güçlü kadının olması da dünyada yükselen Women’s March akımıyla da daha bir anlam kazanıyor. Kurucuları Sedef Dördüncü ve Deniz Derman ile sizler için detoks ve Juico üzerine oldukça bilgilendirici bir sohbet gerçekleştirdik.

 Juico nasıl doğdu?

Juico, yaşam tarzımızda çok da büyük değişiklikler yapmadan sağlığımızı korumanın mümkün olabileceği anlayışı ile ortaya çıkmış bir sağlıklı beslenme markası. Cold-pressedjuice’lar, juicecleanse paketleri, smoothie’ler ve sağlıklı atıştırmalıklarla şehir hayatının yoğun temposunda vücudumuza iyi bakabilmemiz için kolay, sağlıklı, lezzetli bir alternatif sunuyoruz.

Sedef: Ben ilk juicecleanse’imi New York’ta çalışırken ofiste 24 kişiyle beraber yaptım. O dönemdeki yoğun iş temposundan dolayı kendimi biraz sağlıksız ve yorgun hissediyordum. 3 günlük juicecleanse programı bana inanılmaz iyi geldi. Cleanse sonrasında enerjik ve hafif hissettiğim gibi, acayip bir zihin berraklığı da oldu. O zamanlar juicecleanse Amerika’da New York ve Los Angeles, Avrupa’da da Londra, Milano ve Paris gibi belli başlı şehirlerde oldukça popüler olmaya başlamıştı. Ben de Türkiye’ye kesin dönüş kararını verdiğimde neden İstanbul gibi bir metropolde böyle bir fikir oluşmasın diye düşündüm. Sonuçta biz de bu şehirde yoğun bir tempoda yaşıyoruz, ofiste ya da trafikte uzun saatler geçiriyoruz ve istediğimiz kadar sağlıklı beslenemiyoruz. Herkesin günlük yaşamını aksatmadan rahatlıkla hayatına sokabileceği bir sağlıklı beslenme markasını bu sebeple İstanbul’da yaratmaya karar verdim ve bir ortak arayışına girdim.

Deniz: Juice dünyası ile ilk olarak Sedef sayesinde New York’ta tanıştım. Potansiyel bir müşteri olarak juicecleanse fikri de çok ilgi çekiciydi çünkü o dönemde reklam sektöründe oldukça yoğun bir tempoda çalışıyordum. Beslenme ve uyku düzenime hiç dikkat edemiyordum ve vücudumun bu tip bir temizliğe ihtiyacı vardı. Daha sonra Sedef Türkiye’ye döndüğünde farklı uzmanlık alanlarımızı bu iş fikri çerçevesinde bir araya getirmeyi önerdiğinde tereddütsüz kabul ettim. Bir reklamcı olarak potansiyeline inandığınız ve size ait olacak bir markayı sıfırdan oluşturma fırsatı gerçekten heyecan vericiydi.

Bize JuiceCleanse kavramından bahsedebilir misiniz?

Sıvı detoksu da diyebileceğimiz JuiceCleanse, bir kaç gün gibi kısa bir süre boyunca katı yiyecek tüketmeyerek, sadece coldpressdetoks içecekleri ve kaju sütü gibi protein ağırlıklı juice’larla beslenerek yapılan bir detoks çeşididir. Juicedetoksu ile amaç, katı yiyeceklerden kısa bir süreliğine uzak durarak sindirim sistemimizi rahatlatmak ve vücudumuzdaki toksinlerin atılmasını ve hücrelerimizin yeniden yapılanmasını sağlamaktır. Genelde 3 günlük detoks programı şeklinde olan bu diyetlerdeki amaç besin değeri yüksek, vitamin ve mineral dolu içeceklerle vücudumuzu ve hücrelerimizi beslemektir. Program süresince hayvansal proteinlerden, kafein ve işlenmiş gıdalardan uzak durarak, vücudun alkali dengesinin düzenlenmesine de yardımcı oluruz. Juicocleanseler Urban, Balanced ve Guru, gün içinde belirli bir sırayla içilmesi gereken 5 adet sebze-meyve suyu, 1 adet kaju sütünden oluşuyor. Onun haricinde gün içinde katı birşeyler de yemeyi tercih edenler için juice, smoothie ve sağlıklı yiyeceklerden oluşan Juico Fit ve Juico Form paketlerimizi de önerebiliyoruz.

Normal detoks içeceklerinden farkı var mıdır? Nedir?

Juico’lar, soğuk sıkım olarak da bilinen, coldpressed yöntemiyle hazırlanıyor. Ayrıca herhangi bir pastörizasyon işleminden geçmedikleri ve hiçbir katkı maddesi içermedikleri için tamamen doğal, besin değeri yüksek içecekler. Detoks içeceklerimiz özel hidrolik bir pres kullandığımız coldpress sistemi sayesinde diğer standart sıkım metotlarına göre 3-5 kat daha fazla vitamin, mineral ve canlı enzim barındırırlar.

Bu sıkım tekniği sayesinde Juico'lar 3 gün boyunca tazeliklerini ve besin değerlerini korurlar.

Sağlıklı içecek konseptiyle birçok alternatif çıkıyor günümüzde. Pek barınamıyorlar ya da duyulmuyorlar. Sizin bu denli başarılı olmanızın ardında bir sebep olmalı?

Hedeflerimiz yüksek ve henüz onlara ulaşmış değiliz ancak böyle düşünmenize çok mutlu olduk JJuico’da çok ciddi, titiz ve özenli bir ekip çalışması söz konusu. İşimizi hem ciddiyetle hem de çok keyif alarak, inanarak yapıyoruz.Onun haricinde iş sürecinde birkaç kilit noktaya odaklandık:

  1. Ürün: Juico ürün gamında yer alan tüm ürünlerin reçeteleri uzun süren denemeler, tat ve besin değeri testleri ile ortaya çıktı. Ürünlerin hiçbirinde katkı maddesi, pastörizasyon ve -özellikle altını çizerek- şeker ilavesi olmaması sebebiyle genel damak zevkine uygun ama bir o kadar da sağlıklı besin değerlerini içinde barındıran içecekler üretmek için çok uzun soluklu bir test sürecinden geçtik.
  2. Marka: Logo tasarımından şişe tasarımına kadar Juico marka dünyasını oluşturan tüm görsel elementlerin markanın ruhuna uygun enerjik, iyilik, sağlık dolu ve biraz da (en azından bize göre) cool olmasına özen gösterdik.
  3. Hizmet: Web sitemizden telefonda veya Juico kiosklarında görevli perakende sorumlularımıza dağıtımcılarımıza kadar herkes bu markanın birer temsilcisi. Dolayısıyla Juico markasının gerektirdiği güleryüz, anlayış ve samimiyeti tüm bu noktalarda da korumaya dikkat ettik.
/

Ürün çeşitliliğiniz son zamanlarda arttı sanırım. Karabuğday salatası, yeşil çorba gibi seçenekler eklendi. Planladığınız başka farklılıklar var mı?

Juico olarak kurulduğumuz ilk günden beri sağlıklı beslenme anlamında kendini sürekli olarak geliştirmeyi hedefleyen bir marka olduk. Juice’larımız, juicecleanse programlarımızdan sonra Kanyon ve Orjin şubelerimizin açılmasıyla ürün gamımıza kakaolu ve çilekli chia pudingler, protein topları, granola barlar gibi sağlıklı atıştırmalıkları da ilave ettik. Şimdi hem juico.com.tr’de hem de şubelerimizde bu sağlıklı atıştırmalıklarla beraber salata çorba gibi yine sağlıklı ve lezzetli öğün alternatifleri sunuyoruz. JuicoEats diye adlandırdığımız sağlıklı atıştırmalık ve yiyeceklerimizi ister juice'larla kombine ederek günlük bir beslenme programı hazırlayabilir, isterseniz de mevcut günlük beslenmenize bu ürünleri ilave ederek daha sağlıklı ve hafif bir düzene sahip olabilirsiniz. Örneğin, Juico Fit programı sıvı detoks yapmadan formunu korumak isteyenlere özel olarak hazırlandı. Coldpressedjuice dışında salata ve sağlıklı atıştırmalıklar da içeren program, sıvı detoks öncesi ve sonrasındaki geçiş dönemi beslenmesi için de ideal. Öte yandan 2 günlük Juico Form paketimizle de bahar aylarına formda ve zinde bir başlangıç yapmak mümkün.

Çeşitlerinizin hizmet ettiği farklı kullanım alanları var mı? Mesela greenblend’i ne amaçla kullanmalıyız?

Tabi ki, juice’larımız, blend’lerimiz ve sağlıklı yiyeceklerimizin her biri farklı farklı bir fiziksel fayda sunuyor. Bunların hepsini juico.com.tr’de Ürünler başlığı altına girdiğinizde detaylarda inceleyebilirsiniz. Örneğin Energizin Green isimli blendimiz, yeşil sebze içeriği ile sağlıklı ve hafif bir kahvaltı yerine geçer ve içerdiği yüksek lif oranı sayesinde gün boyu tokluk hissi sağlar.

Ürünlerinize nasıl ulaşabiliyoruz?

Buraya tıklayıp istediğiniz Juico’yu ve teslimat gününü seçerek sipariş vermeniz mümkün. Ayrıca hey@juico.com.tr’ye email veya telefonla da bize ulaşabilirsiniz.

Kanyon ve Orjin Maslak’ta Juico şubelerimiz bulunuyor, oralardan da istediğiniz zaman Juico’lara ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Anadolu yakasında Akasya AVM’de de çok yakında yeni bir Juico şubesi olacak.

Ve son olarak, CarrefourSA Gurme mağazalarıyla çalışmaya başladık, Juico’ları bu lokasyonlarda da bulabilirsiniz.

Tags

juicecleanse
sedef-dorduncu
deniz-derman
juico

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler