LIFESTYLE

Levi’s’ın gururlandıran atılımı

Levi's® ve Şahika Ercümen ev sahipliğinde, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA işbirliğiyle kıyı temizleme etkinliği gerçekleştirdi.
Reading time 2 minutes

Sürdürülebilir modanın odak noktasında konumlanan Levi’s’ın çevreye olan duyarlılığını çoğumuz biliyoruz. Marka, su israfının azaltılması için başlattığı Water<Less® programı sayesinde jean üretiminde kullanılan su miktarını azaltılıyor. Üretim sürecinde suyun yeniden kullanımına önem verip, geleneksel yöntemlerden çok daha az su kullanmayı gerektiren yüzey işlemleri uyguluyor. Ayrıca global dev, denizlerimizin ve kıyılarımızın kirlenmesini önleme amacını sahiplenen TURMEPA’nın deniz ve kıyı ekosistemini korumaya katkıda bulunmak için, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile iş birliği içinde yürüttüğü “Sıfır Atık Mavi” Projesi kapsamında çalışmalar yürütüyor.

Levi’s ve Serbest Dalış Dünya Rekortmeni Milli Sporcu Şahika Ercümen ev sahipliğinde, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA iş birliğiyle Kınalıada sahilinde geçtiğimiz gün kıyı temizleme etkinliği gerçekleştirildi. Om Medya olarak projede katılımcı olarak Kınalıada Kumluk Sahili’ni çöplerden arındırdık. 26,5 kilogram plastik, 13 kilogramcam, 8,7 kilogram metal, 17,5 kilogram kağıt, 4886 adet izmarit, toplamda ise 65,7 kilogram çöp toplanarak durumun ne kadar içler acısı olduğunu idrak ettik. Ayrıştırılarak toplanan çöpler katı atık bertaraf tesisine gönderilmek üzere hazırlandı. Etkinlik sonunda tüm veriler Sıfır Atık Mavi veri tabanına aktarıldı.

Yükselen plastik kullanımının sizleri rahatsız etmediğini düşünerek sessiz kalıyor olabilirsiniz ancak, doğada ayrışan ancak yok olmayan mikro plastiklerin yenebilir deniz mahsülleri aracılığıyla sofranızda olduğunu unutmayın.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler