LIFESTYLE

Nigar Bostan'dan burç yorumları (11-17 Ocak)

11-17 Ocak haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
Reading time 20 minutes

Herkese merhaba bu haftadan itibaren gökyüzünün etkilerini burç bazında anlatacağım. 11-17 Ocak haftasına giriyoruz. Bakalım burçları neler bekliyor? Evet detaylara gireceğiz ama genel anlamda Oğlak yeni ayını etraflıca konuşmanın doğru olacağını düşünüyorum. Öyleyse Koç burcuyla başlayabiliriz.

Koç:

Koçlar ve yükseleni koç olanlar son derece zihinsel fikirlerin ön planda olduğu, Cuma gününe kadar hislerle vedalaşacağımız günlerden geçeceğiz. Sizler için son derece uyumlu ve uygun bir enerji. Çünkü hemen atak zihninizi kullanmayı seven bir yapıdasınız. Pazartesi, bilgi öğretmenle onun hızlı öğrencisi Kova burcunda buluşacak. Sizin gruplar sosyal ilişkilerini kapsayacak. Aynı zamanda kariyer ile ilgili planlardan yatırımlara kadar hareketlenme bekleyebilirsiniz. Salı günü ise yine iletişim gezegeni Merkür, Kova burcundan değişimin habercisi Uranüs'le zorlu bir etkileşime girecek. Bu zorlu etkileşim son derece hızlı fikirleri ve parasal konuları hanenize taşıyabilir. Para çıkabilir, para kazanabilirsiniz ya da bir proje için ani bir karar alabilirsiniz. Oğlak'taki yeni ay tabi ki kariyer alanınızda olacak. Yöneticiler ile ilişkiler farklı yönetim içine girmek ve değişik organizasyonlar belki bazı Koç'lar işlerini değiştirmekle ilgili yeni gelişmeler yaşayabilir. Cuma'ya kadar bu hareketlilik sürecek. Hafta sonu ise ay Balık burcuna geçecek biraz dinlenme ve stres atma zamanı diyebiliriz

Boğa:

Boğa'lara gelirsek; haftanın baş aktörlerinden biri diyebiliriz. Çünkü 2018 yılından beri değişen koşullarla beraberler. Kendileri ve ilişkileri ile birlikte verdiği kararlar hızla şekil değiştiriyor olabilir. Bunları bu hafta zihinsel güçlerle şekillendirme zamanı. Kariyerlerindeki değişim, dijital iletişimlerden geri gelecek bildirimlerle hareketli bir hafta yaşatacak. Her ne kadar Marsın Boğa burcunda da olduğunu düşünürsek buna birazcık dur diyebilecekler belki. Çünkü evet kuralların uygulayıcısı Satürn bizim karşımızda sopasını gösterecek. Yeni ay onların 9. ev dediğimiz uluslararası alan, akademiler yerleşik düzenden çıkıp uzaklarla kucaklaşmak istedikleri noktada gerçekleşiyor. Bu arada yeni ayın haritadaki yeni yeri Oğlak burcunda. Yeninin nasıl olacağını, nasıl yeniden inşa edileceğini Boğa bilir. Keyfe ve hazza hafta sonu yönelin çünkü ay Balık burcundan sizin bütün toprağınızı sulamaya hazır olacak. Biraz meditasyon yapmak iyi hissedebilir. Çünkü biliyoruz ki, bedensel rahatlama Boğa'nın en keyif aldığı alanlardan biri. Belki birazcık doğa ile iç içe olmak iyi gelebilir. Kaldı ki hafta sonundan önce yeni ay 13 Ocak’ta. 13 Ocak'ın hemen arkasından Oğlak burcunun yeni yönetiminde olan Güneş de bütün düzeni değiştiren hades dediğimiz Plato ile kucaklaşıyor. Mühim görüşmeler kontratlar yönetici ile olan temas ön plana çıkacaktır.

İkizler:

İkizler'in zamanı başlıyor. Hava enerjisi bu hafta gökyüzünde. Pazartesi günü Jüpiter dediğimiz, bilgiyi taşıyan enerji ile yine zihinsel iletişim ön planda tutan Kova'daki Merkür onların fikir alanında kavuşum yaşayacak, bir araya gelecekler. Demek ki uzaklar ve yabancılarla olan temas, diyaloglar ve belki seyahatlerle ilgili konular kapılarını çalacaktır. Oğlak'taki yeni ay ile birlikte finansal konuları dengelemeye çalışacaklar. Ortak paylaşımlar ortaklıklarla ilgili konulardan gelen paralar, krediler bankalar ile olan ilişkiler, vergi yönetimiyle ilgili konular gündemlerini oluşturabilir. Belki de eşlerin ya da ortakların gündemi onlarında da önüne düşebilir. Onlarda hayat planı yapmak isteyebilirler. Biliyoruz ki, ikili ilişkilerle ilgili oldukça hareketli bir karar alacakları 2021 yılı yaşayacaklar. Bu 2022’in ocağına kadar sürecek. Marsın Boğa'da oluşu arka planda bir bastırılmış öfkeyle yönetilmelerine onların bu durumdan etkilenmelerine yol alabilir. Bunu lütfen boğaz farenjiti, boyun fıtığı gibi konulara taşımadan çözsünler. İletişim kurmak ve dış mekanlarla beraber vakit geçirmek onlara iyi gelecektir. Hafta sonu biraz duygusal olarak içine kapanık hissedebilirler. Çünkü çift karakterden dolayı iki karakteri temsil ediyorlar. Biraz anneleri, aile içindeki duyguları ve aşk hayatları kafalarını karıştırabilir. Ama İkizler bu kafa karışıklığından kurtulmayı başarabilir.

Yengeç:

Her ne kadar geçtiğimiz üç yılda yorucu bir dönemi arkamızda bıraktık desek de, sene sonunda 30 Aralık’taki yaşadıkları dolunayda hayatlarına giren konuların, 13 Ocak’taki Oğlak yeni ayıyla artık bir yeniye doğru gittiğini görebilirler. Aslında tamamlanmalar üzerindeler. İkil ilişkiler çok önemli. Çünkü biliyoruz ki, Oğlak burcundaki yeni ay, hemen bir ay oldu başladı hayatımızı değiştirecek cinsten olmayacak. Çünkü yeraltının söz sahibi platosu ile kavuşumda olan bir yeni ay yaşayacağız. Güneş ve Ay birlikteliklerini sürdürken, Platon'un ezici güçlü tavırlarından nasiplerini alacaklar. Bunu iyiye kullanma amacıyla kurumsal hayatlarındaki yönetici kişilerle hayata geçirebilirler. Hayatlarında yeni bir düzeni Ocak ayıyla birlikte kurabilirler. Geçmişi silemeseler de, partner ilişkilerinde farklı bir döneme adım atıyorlar. Yengeç burçlarının sadece kariyerle sınırlı olmayıp, aile konularında da sevgi sunmakla ilgili bir dertleri var. Koruyup kollamadıkça içten içe hüzünlenebiliyorlar diyebiliriz ama bu hafta bu konuyu geride bırakmalısınız. Pazartesi günü özellikle zihinle bolluk bereketin bir araya gelen bir enerjisi ortaya çıkacak. Dolayısıyla kurdukları yeni teklifleri ya da kariyerde önlerine çıkan fırsatları ortak paylaşımlarla bir maddi kazanca çevirebilirler. Bunu bir krize çevirmemeleri gerekir. Bundan sıyrılırlarsa hafta sonu kendilerini daha duyarlı bir ortamda bulabilirler. Zihin ile duygu bir arada gidecek. Bunu hiç unutmamalılar. Ebeveyn olmak, bu rolleri üstlenmek kurallara tabi olmak durumunda kalacaklarını kabullenmeliler.

Aslan:

Drama yeteneği olan sahne oyunculuğu konusunda başarılı olan Aslan'lar, kendilerini göstermek konusunda değişik fırsatlarla karşılaşabilirler bu hafta. Zira ikili ilişkiler oldukça yeşil ışık yanıyor. Çünkü Kova burcundaki vurgu onlara sorumlulukla birlikte yeni ilişkilerdeki rollerini, birlikteliklerdeki kendi bireysel değerlerini fark etmelerini sağlayacak ama tabi işler bu kadar basit değil. Çünkü rutin hayatlarında aldıkları yeni ayın etkisiyle sağlık konuları rutin hayatlarındaki yaptıkları tekrardan tazmin etmelerini gerektirecek. 13 Ocak tarihinde bunu yaşayabilirler. Evet kendilerinin dışında ebeveyn ya da eş figürlerle olan ilişkilerde bazı sağlık konuları gündeme gelebilir. Eklem, kalp dolaşım, sırt gibi konularda hassasiyet yaşanabilir. Bu nedrenle özen göstermeleri gerekecek. Çünkü bir düzen değişiyor ve farklı bir düzene geçiliyor. Tabi ki gündelik bir hayattaki değişim, taşınma ve yatırımsal bir kurguyu da harekete geçirebilir. Çünkü yeni ayın yönetici gezegeni her zaman Oğlak olduğu için Satürn olacak. Aslında bu yeni ay önlerindeki üç yılı kapsamış olacak. Baktığımız zaman Mars Boğa burcunda Aslan'ların kariyerlerinin üstünde. Demek ki gerginlik yaşamak, inatçı kişilerle uğraşmak zorunda kalmak yeni ayın getirisi de olabilir. İşleri zor diye baksak da Aslan'lar her zaman lider ruhlarıyla sahip oldukları ormanı yönetmeyi başarırlar ve her şeyin üstesinden gelebilirler.

Başak:

Başaklar için farklı bir süreç çünkü Oğlak yeni ayı. İki burcun da toprakta olması neticesinde yepyeni bir araziye el atmalarını gerektirecek. Kendi ellerindeki işler yetmiyormuş gibi. Romantizm, aşk, gruplar, eğlence dediğimiz noktalar ve yaratıcılık alanında deneyimler 13 Ocak’ta gerçekleşecek. Bunları iyi değerlendirsinler. İşle ilgili olan arkadaşlıklar, dostluklar ve çocukların sorumluklarıyla birlikte ciddi konuları masaya yatırmaya yöneltebilir bu dönem. Pazartesi günü bunların sinyalini verecek birçok etki var. Zihin çok hızlı çalışacak. Çünkü kendi yönetici gezegenleri Merkür, beceriyi zihni yetenekleri anlatan bir gezegen ve Kova burcu onların gündelik hayatlarını ilgilendiren iletişimleri oluşturan bilgiyi, şansı ve fırsatı temsil eden Jüpiter ile kavuşmuş olacak. Zatan altıncı alan için başak burcunun kendi yönettiği ev diyoruz. Demek ki, evcil hayvanlar ya da sağlık konuları ile yeni sektöre girmek bu dönemde gerçekleşebilir. Biraz standart kariyerlerinin dışına çıkabilecekleri bir olgudan geçtiklerini düşünüyorum ama şayet otorite fikirleriyle doğal ve güçlü bir şekilde el sıkışabilirlerse. Sonuçta yeni ay kendisinin gücünü başağın üzerine akıtacak. Başak burçlarının pratikte ikinci planda kalmayı kabul edip, hedeflerinde böyle ilerlemeyi seçmesi lazım. Bu konular hukuki ve uluslararası konuları içerebilir. Eğitim, hukuk ve devletle bürokratik konularda yaşanan gerginlikleri çözümlemeleri gerekiyor. Lütfen zihni çok çalıştırıp bir anda zihnin sinir projelerine dalmasına izin vermeyip "Kendi başıma yaparım" hatasına düşerek kalıcı ilişkilerini sonlandırmasınlar.

Terazi:

Bu hafta son derece hareketli, zihinsel, yeniliklere açık ve bir yeni ayı ağırlıyor olacak. Pazartesi, yani bugün bilgimizi, fikrimizi, yeteneklerimizi temsil eden Merkür, girdiği alanın etkisini üstlenen bir gezegen olarak Kova burcunda Jüpiter ile yani bilge öğretmenle kavuşacak. Terazi’lerin çocuk, hobiler, aşk, romantizm, yaratıcılık, sosyal ilişkiler, spekülatif konularla ilgilendikleri alanda ortaya çıkıyor. Yaratıcılıkla ilgili bir konunun devreye girmesi, Kovavari temalar dikkatinizi çekebilir. Demek ki komünikasyon, organizasyonlar, internet üzerindeki uygulamalar, iki farklı konuyu bir çizgide birleştirmek, bir trend olmak Terazi’ler için oldukça uygun. Tabii ki aşka yelken açmak... Her ne kadar orada Satürn’ün kısıtlayıcı, sınır çizen varlığını hissetseler de, belki bunu olumlu kullanıp, bir gruba dahil olmak, o grupta kalıcı olmak ya da kalıcı bir ilişkiye adım atmak istemek önlerine çıkabilir. Bu bir tema. İkinci bir tema da tabii ki Yeni Ay’ın 13 Ocak’ta meydana gelmesiyle hayatlarına giriyor. Aslında hayatlarında biten bir devrin yeni bir aşamasını başlatıyor. Çünkü 30 Aralık’taki Yengeç Dolunay’ıyla zaten bu alandaki konunun içeriğini net biliyorlar. Konu, aile, düzen, sistemler ve yaşadıkları alanda elde ettikleri ve gitmek istedikleri yeni yolun belirlenmesi. Çünkü Yeni Ay, sadece Terazi’lere yol göstermekle kalmayacak, eski bir düzenin üstüne yeni bir şehir kuracak. Zira Pluto dediğimiz, yer altının gücü, bu Yeni Ay’ın üstünde baskısını, tavırlarını, gücünü gösterecek. Terazi’lerde bu konu, tam da yaşadıkları evi temsil eden alan. Haritanın en temel noktasında gerçekleşiyor. Genel anlamda sıralayacak olursak, miras, hisseli paylaşımlar, aile içindeki kişilerin birbirlerine karşı duydukları sorumluluklar göz önünde olabilir. Tabii ki bir Yeni Ay aslında Güneş eril figürlerle olan ilişkileri de anlatır. Daha somuttur. Daha elle tutulur konuları getirir. Bir yatırım yapmak, bir satışta bulunmak ya da yeni bir yer almak gündeme gelebilir. Fakat para konularında dikkat etmelerini ön görüyorum. Çünkü ortak paylaşımlar, hisseler, kredilerle ilgili alanı temsil eden yerde, Mars’ın Boğa’daki geçişini görüyoruz. Bu uzun süre, Mart’ın ortasına yani 13-14 Mart’a kadar Mars, savaş enerjisi, burada konumlanacak. Değişimleri, çok da köklenmeyen konuları sembolize eden Uranüs ile yan yana gelecek. Aslında burada sistemlerin çok değişmesi ve akıcı olan bir şeylere ayak uydurmak gerekliliği... Bu belki masraf olarak karşılarına çıkabilir. Tabii ki libidonun da olduğu yer. Cinsellik alanını da anlatıyor. Biraz aşk ve romantizm konularında bir tutku, bir sahiplenme dürtüsüyle karşılaşabilirler. Zira gökyüzünün aşıkları olan Venüs -ki kendi yönetici gezegenleri- Oğlak burcunda Mars’ın da Boğa’da oluşuyla, iki toprak enerjisi buluşmuş olacak. Doğru kararlar almanızı temenni ediyorum.

Akrep:

Akrepler de tutku var. Çünkü Akrep'lerin karşındaki enerji Boğa. Boğa'dan var olan yaşam enerjisi kendi yönetici gezegenleri Mars’ın bulunması kişilerin tutkusu yüksek sahiplenme güdüsü güçlü ilişkilere çekilmesini anlatabilir. Yükselen burcu Akrep olanların ev alanında büyük değişiklikleri var. Çünkü Kova'yı burada konumlandırıyorlar. Yeni oluşumlar yeni düzene adım atmak zorundalar. Köklerini değerlerini değiştirmeye sanki hazırlar. Bir yandan da Yeni ay, Akrep burcuna kısa ve uzun yolculuklar gibi fırsatlar yaratırken yetenek alanda da fırsatlar sunuyor. Demek ki bir yeniye başlamak, kalıplaşmış düşünceleri kırmak adına yeni ayı kullanabilecekler. Yakın arkadaşlar kardeşler gibi ciddi sorunları iyileştirme süreci olarak kullanmalarını öneririm. Her zaman sağduyulu ve barışla ilerlediğimiz zaman konular daha çok çözülecektir. Tutkulu ilişkilere sahip çıkın, inatlaşmayın. Hafta sonu Balık burcunda seyahat edecek ay ile bütün haftanın stresini üstlerinizden atın. Aşkı tam da sizin istediğiniz gibi içindeki coşkuyla ama ifade ederek yaşayın.

Yay:

Yaylar çok zihinsel özgürlüğü seven insanlarla bir arada olmaktan hoşlanan arkadaş canlısı bir burç. Tutulmalar da kendi burçlarından oldukları için artık bir düzenden çıkıyorlar. Dolayısıyla yeni ayı tamamen kendi öz değerlerini temsil eden para ve kazanç anlamında ikinci ev dediğimiz yerde yaşıyorlar. Yepyeni bir iş kurabilirler ya da yeni kurulmuş bir işe dahil edebilirler. Orada çalışabilirler artık biraz kurumsal hayattan ayrışarak kendi kendilerine yolculuğa çıkabilirler. Ya da hiçbiri gerçekleşmiyorsa bağlı oldukları kurumlarla ilgili bir değişim gündeme gelebilir. Yeni bir iş kolu gibi alana geçiş yapabilirler. Aslında 2019 yılından beri maddi manevi sahip oldukları sistem değişiyor. Düzene uymak ve orada kalma zorunluluğu varsa ipleri koparmak isteyecekler. Baktığımız zaman yeni ayın ardından kovadaki yeni ayın güçlü geçişi yaratıcılık, eğitimler ve kısa uzun yolculuklar arasında yaşıyorlar. Demek ki bir şey değişiyor. Web sitesi, tasarım dijital işlerle uğraşma yeni sektörlerle uğraşma gibi konular ele alınacak. İnatlaşmadan uzak durmalılar. Çünkü o kadar hızlı değişimler yaşayacaklar ki kendileri dahi buna şaşıracaklar.  

Oğlak:

Oğlaklar için oldukça ama oldukça önemli bir hafta. Üç seneden beri yaşadıkları deneyimler hayatlarında karşılarına çıkanlar hakikaten bir tarih yazdı diyebilir. Sıkı dursunlar artık. Oğlak'lar Çarşamba günü burçlarındaki yeni ayla özgürlüklerini ve güçlerini ilan ediyorlar. Liderler ya da liderliğe üstlenme gündeme gelebilir. Liderler deyince aklınıza sadece iş hayatı gelmemeli. Hayatımızdaki liderlik yapan kişilerin bize çizdikleri yollar olabilir. Oğlak'lar da bu liderlik vasfını üstlenebilirler. Yeni ay sizin burcunuzda olacağı için geleneksel değerlerle yeniyi birleştirmek ve bu sıradanlığın içinden çıkıp farklı ufuklara gitmek sizin önceliğinizde oluyor. Diğer yandan aşk, keyif, haz, çocuklar, hobiler, yaratıcılıkla ilgili olan alanınızda Mars hızlı bir seyahate çıktı. Boğa burcunda ağır ve yavaş desek de size tutkuyla sarılacağınız bir hedeflerinizi gösterecek. Belki mevcut durumu yıkacak. Bu yıkıcı enerjinin aslında sizin kurduğunuz öncelik ve liderliğe destek olacağını düşünüyorum. Size cesaret ve hırs verecek belki. Bu konuda inatlaşmazsanız çevrenizden destek alarak önemli projelere atılabilirsiniz. Hobiden bir eyleme geçmek ve hayatınızda buna daha fazla yer vermek söz konusu olacak. Libidoyu, heyecanı ve hazzı yaşamak her diğer burç gibi sizin de hakkınız. Çünkü siz iş disiplin ve sorumluluk diyen bir enerjidesiniz. İkinci unsur para ve öz değerleriniz. Çünkü yeni ayın yöneticisi Satürn gezegeni oğlakta olacağı için o da Kova burcunda ve sizin kazançlar alanınızda. Yaratıcılığınızı ortaya koyuyor. Çok para kazanarak mı değerliyim? Eğitmen olarak mı değerliyim? gibi sorular sorarak kendinize verdiğiniz değeri sorgulayacaksınız. Duyguları ön plana çıkarmak için hafta sonunu beklemek yeterli olacak. Kemikler eklemler dişler görünümüz ile alakalı değişikliğe gideceksiniz. Saç rengi değiştirmek kendinize bakım yapmak gibi. Güzel bir hafta diliyorum.

Kova:

Kova burcu yeni ayı aslında ellerinde olmayan koşulları yönettikleri yerde deneyimleyecekler ve bence geçtiğimiz iki buçuk yıldır zorlandıkları konular hakkında son noktayı koyup yeni bir yüz yeni bir heyecana açılabilecekler ama bıraktıkları her ne varsa bununla vedalaşmayı bilmeliler. Bu bir sağlık sorunu olabilir bir negatif diyalog olabilir. Daha sağlıklı daha zihinlerini kullanabilecekleri bir ufka doğru bakışlarını çevirebilirler. Çünkü yeni ayın yöneticisi üç yıl boyunca kendi burçlarının üstlerine geldi. Bu ne demek oluyor? Ya bir otorite figürü ya da bir oluşum… Yenilikler ve keşifler Kova çağında, bu alanda teşkil edip konumlanacak. Demek ki siz de bunun kahramanı, lideri olacaksınız. Yeni Ay haritasının yükseleni de oğlak olduğu için belki planlı olmayan önce kriz gibi doğan bir konu daha sonra sizin için ilerleyen günlerde daha sağlıklı bir hale dönüşebilir. Lütfen Yeni Ay bana krizler taşıdı diye moralsiz olmayın. Özellikle Pazartesi ve Salı günleri farklı düşünceleri daha hızlı düşünebilirsiniz. Fırsatlar geçebilir elinize. Halbuki Yeni Ay 23 derece Oğlak'ta olacağı için hemen 14 Ocak ile birlikte ay sizin burcunuza da ilerleyecek. Dolayısıyla yeninin ışığını hızlı deneyimlemeye çok hızlı somutlaştırmaya geçeceksiniz. Hafta sonu da ayın balık burcundaki gelişimiyle ilerlemeyesiyle biraz keyif biraz duygusallık yaşayabilirsiniz. Belki sanatın bir dalıyla uğraşacağınız bir hafta sonu yaşayabilirsiniz.

Balık:

Balık'lar su grubunun en büyük enerjisi değil mi? Çünkü okyanusla temsil ediliyor. Yeni ayı kardeşler ve yakın akrabalarla, konuları biraz daha düzenlemekle şekillendirecekler. Aslında gruplar, arkadaşlar ve sosyal ilişkiler geleceğe ait bir yeni dönemde ne yapacağım sorunun cevaplarını arayacakları bir dönemde gerçekleşiyor. Bunu da 11. evde deneyimliyorlar. Yeni ayın yöneticisi Satürn de sizin bilinç altını temsil eden yere yerleşti. Demek ki inançları daha konsantre bir şekilde özelliklerinizi farkına varmanızı sağlayacak. Lütfen bütün bu yetenekleriniz ve öz değerinizin farkında olun. Farkındalığınızı kullanın. Kardeş ve yakın akrabalarınız arasından bir gerginlik bir inatlaşma olabilir. Ya da arabanızla ilgili bir arıza çıkabilir aniden. Bunlara dikkat etmeli gündelik akış içinde negatif duyguda kalmamalısınız. Bunlardan daha arınarak zihindeki güzellikleri ve yetenekleri ortaya koyarak bir hafta geçirebilirsiniz. İlişkileriniz gerilse bile siz su enerjinizle ortamı yumuşatmayı başarırsınız. Yeni ay yeni gelecek üç yılın güçlü bir temsilciğini yaparak size pek çok fikir katabilir.

Tags

nigar-bostan

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler