LIFESTYLE

Sanata ve sanatçı adaylarına büyük destek

Levi’s ile ses getiren reklam çalışmalarına ve koleksiyonlara imza atan Justin Timberlake, markanın 2015’ten bu yana devam eden Levi’s Müzik Projesi’nin yeni ayağında da yer alıyor.
Reading time 2 minutes

Sanat eğitimlerine finansal desteğin azalması problemi sadece ülkemizde değil tüm dünyada yaşanılan bir problem. Pek çok genç finansal kriz sebebiyle sanatı ana iş dalından ziyade bir hobi olarak görüyor. Kişisel gelişim ve yaratıcı ifade için bu önemli ortalardan uzak kalan gençleri desteklemek ve cesaretlendirmek için 2015 yılından bu yana bazı programlara ve gelecek nesil genç müzisyenlere kaynak sunmayı amaçlayan Levi’s Müzik Projesi, bu yıl dolu içeriğiyle ön plana çıktı. Geçtiğimiz Ağustos ayında Justin Timberlake’in doğduğu Memphis (Tennessee, ABD) şehrindeki Stax Music Academy’deki bir çalışma için projeye dahil olan Justin Timberlake, akademideki iki günlük beste ve performans atölyelerine katılarak öğrencilere hoş bir sürpriz yaptı.

Aynı zamanda Justin Timberlake’in yakın ve iş arkadaşları olan Timbaland, Danja, RobKnox ve Elliot Ives gibi isimlerin de eşlik etmesiyle güçlenen kadroyla konser tertip eden Levi’s, Stax Music Academy’nin tesislerini restore ettirdi ve The Song Lab adında yeni bir mekanı da hayata geçirdi. Yeni ekipmanlar ve sahneye hazır enstrümanlar da sağlayan ekip ve Levi’s, Levi’s Müzik Projesi aracılığıyla gençlerin müzik eğitimi programlarına, topluluk kaynaklarına ve sektör lideri müzisyenlerle deneyimlere erişebilmesini sağlamaya devam edeceğini belirtti.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler