MODA HAFTASI

MBFWI: dördüncü günün özeti

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'un sonuna geldik!
Reading time 2 minutes

Tüm hafta boyunca modaseverler için adeta şölen havasında geçen MBFWI sona erdi. Son gününün yoğun programında davetliler sırasıyla Bahar Korçan, Mert Erkan, Murat Aytulum, İpek Arnas, Özlem Erkan, Mehmet Korkmaz, Emre Erdemoğlu, Nihan Peker ve Zeynep Tosun'un koleksiyonlarını keşfetme fırsatı buldular. 11. sezonda 33 marka ve tasarımcı defile ve prezentasyonlarıyla bizleri kendilerine hayran bıraktı.

İpek Arnas'ın örgü giyim üzerine gün be gün artan sevenlerine biz de eklendik. Triko ve örgü giyimin İpek Arnas tasarım diliyle ve Uzay temasıyla buluşmasını izlediğimiz prezantasyon, oldukça ilgi çekiciydi.

Erkek giyim konusunda başarılı olan moda tasarımcısı Emre Erdemoğlu'nun defilesinde, önümüzdeki sezon bolca görmeye hazırlandığımız Ultraviolet moruna bezenmiş modeller, bu renge bizleri alıştırdılar. İşçilik ve malzeme kalitesinin ihtişamı defile boyunca konuşulan tek konuydu.

 

/

Genç tasarımcılarımızdan Nihan Peker, kar tanelerinden ilham alarak tasarladığı Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonunda "giyilebilir couture" felsefesiyle, alışılmışın dışında formlar, kristaller ve üç boyutlu işleme detayları gözümüze çarpıyordu.

İlhamını güçlü, kendi kararlarını verebilen, yaratıcı işlerde çalışan kadınlardan alan Zeynep Tosun'un Kastamonu düğümleri, Ayvalık işleri ve boru işlemelerle zenginleştirdiği koleksiyon ile hoş bir veda defilesi izledik.

Tags

emre-erdemoğlu
nihan-peker
iphone-x
shot-on-iphone
i̇pek-arnas
mbfwi
zeynep-tosun
apple

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler