MODA HAFTASI

MBFWI: ikinci günün özeti

MBFWI'nin 2. gününe dair her şey....
Reading time 2 minutes

Gün boyu davetliler sırasıyla MIIN by Kadir Kılıç, DB Berdan, Özlem Kaya, St.Nian, NEW GEN by IMA, Belma Özdemir, Mercedes-Benz presents Atelier Kikala, Mehtap Elaidi ve Brand Who'nun defile ve sunumlarını izleme şansı buldular. Davetlilerin fotoğraf çekme yarışında galip, düşük ışıkta dahi yakalanan harika fotoğraflarla tabii ki iPhone X sahipleri oldu. Defile boyunca iPhone X ile çekilmiş fotoğraflara not düşülmüştür.

Geçtiğimiz yıl mini runway ile karşımıza çıkan Kadir Kılıç'ın markası Miin by Kadir Kılıç, 2018-19 Sonbahar-Kış Black Fish koleksiyonu ünlü şarkıcı Hande Yener'in podyumda yürümesiyle hayat buldu.

Aykırı tasarımlarıyla ve popüler kültüre göndermeleriyle hepimizin merakla beklediği Deniz Berdan ve kızı Begüm Berdan'ın markası DB Berdan'ın defilesinin ana sponsoru Pepsi'ydi. “Choice of New Generation” mottosunu iliklerimizde hissettiğimiz defilenin olgun misafiri ise ayrı bir hoşluk olarak akıllarda kaldı.

 

Moda Haftası'nın isim sponsoru Mercedes-Benz'in Gürcistan'da gerçekleştirdiği moda haftası serüvenine davetli giden DB Berdan markasına karşılık, biz de Uluslararası bir markayı ağırladık; Atelier Kikala. 80'lerin izlerini taşıyan koleksiyonda, pembeler, elektrik mavisi organzeler, altın rengi puantiyeler öne çıkıyordu.

Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı ve ülkemizin başarılı tasarımcılarından Mehtap Elaidi, 2018-19 Sonbahar-Kış defilesinden Sevim isimli bir kadının hayatının farklı dönemlerinden ve bu dönemlere ait formlardan ilham almış. #ELAIDILOVESSEVIM isimli koleksiyonda Sevim'in yaşamının daha canlı ve hareketli olduğu dönemi yansıtan parçalar baskın desenler, pembeler ve kırmızılar ile sunulurken ikinci bölümde olgunlaşarak 70'lerin bol paça pantolonları ve özgür detaylarıyla ayakları yere basan bir tavır yansıtılıyor. Final bölümünde ise demansın getirdiği gelgitlerle ince detaylarda gönderme yapan koleksiyon, canlı bir hayatın huzurlu bir inzivaya dönüşümünü gece kıyafetlerinden şık pijamalara geçişlerle anlatıyor.

Tags

mbfwi
apple
iphone-x

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler