MODA HAFTASI

MBFWI: üçüncü günün özeti

Moda Haftası'nın en yoğun gününe hoş geldiniz!
Reading time 2 minutes

Açık ara en yoğun, en koşturmacalı gün, üçüncü gündü. Davetliler bir defileden bir prezantasyona koşturuyor, yemek yemeyi unutuyorlardı. Moda severler bu yoğun günde birbirinden başarılı tasarımcıların koleksiyonlarına inceleme fırsatı buldular. Trendleri önceden belirleyen WGSN ajansının semineri ile başlayan günde mayo ve bikini tasarımcısı Cihan Acar’ın sonbahar-kış koleksiyonuyla Zorlu Performans Sanatları Merkez’inde devam etti. Mayo ve bikiniye Couture kavramını getiren tasarımcı, “Pure Glow” isimli koleksiyonuyla moda severlerden tam not aldı. Naif ve romantik izler taşıyan defilenin sürprizi ise şarkıcı Merve Özbey’in podyumda yürümesi oldu.

 

Studio’da gerçekleşen Exquise prezantasyonu ile nostaljik dakikalar yaşandı. Şehirli kadının mücadelesinin anlatıldığı “Urban Jungle” isimli koleksiyonda vintage silüetler zamansız parçalar ile buluştu. Renk bloklarının hâkim olduğu koleksiyonda ışıltılı kumaşlar ve işlemelerde bulunuyordu.

 

Sonbahar-kış koleksiyonunda koyu tonlara ve jakarlı kumaşlara ağırlık veren tasarımcı Çiğdem Akın’ın kreasyonları sandıktan çıkarılmış hissiyle bizi geçmişe götürdü. Tasarımlarında ağırlık verdiği ekose ve zebra desenlerinin yanı sıra çiçek işlemeleriyle, koyu tonları canlandıran bir etki söz konusuydu.

Niyazi Erdoğan, sonbahar-kış koleksiyonunda yerel kültürü global moda anlayışı ile buluşturduğu koleksiyonuyla karşımızdaydı. İlk kez kadın ve erkek koleksiyonunu aynı anda sunan tasarımcının her iki koleksiyonun ortak noktası denim’di.

Her sezon bir tasarımcıya destek veren Mercedes-Benz’in bu sene ki konuğu Şansım Adalı’nın markası Sudi Etuz oldu. Bolca tül ve fırfır detayın bulunduğu tasarımlar güçlü, kendine inanan kadınlara ithaf etti.

Günün kapanış defilesi ise Couture denilince akla gelen isimlerden olan Tuvana Büyükçınar’ın markası Tuvanam oldu. Çağla Şikel’in açtığı defilede gümüş, altın, platin ve antrasit tonlarında metalik kumaşlardan oluşan tasarımlar güçlü Tuvanam kadınını yansıttı.

Tags

niyazi-erdoğan
mbfwi
apple
iphone-x
cihan-acar
sudi-etuz
çiğdem-akın
shot-on-iphone
tuvanam
exquise

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler