MODA HAFTASI

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 2. gün

İstanbul Moda Haftası’nda ikinci gün oldukça yoğun bir programa sahipti.
Reading time 3 minutes

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ikinci günü oldukça yoğun bir katılımla sona erdi. Dünyanın önde gelen trend tahmin ajanslarından WGSN'in semineri ile başlayan gün boyunca MBFWI davetlileri sırasıyla Kith&Kin, House of Ogan, Selen Akyüz, Third, Özlem Erkan, Aslı Filinta, Emre Erdemoğlu, Özlem Kaya, Gökhan Yavaş, Mehtap Elaidi ve Brand Who'nun 2019-20 Sonbahar-Kış koleksiyonlarını keşfettiler. MBFWI boyunca Zorlu PSM'de olacak olan L'Officiel Türkiye ekibiyle sizde moda haftasını Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Kith&Kin

Kısa bir sürenin ardından yeniden Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul takviminde yerini alan Serra Kefeli’nin markası Kith&Kin,2019 Sonbahar-Kış 2019 sunumunu L’Appart PR Istanbul showroom’unda gerçekleştirdi. Tasarımcı, Mirror Stage adını verdiği bu koleksiyon için Jacques Lacan’ın psikanaliz teorisinde bir konsept olan ayna evresinden ilham aldı.

/

House of Ogan

Pragmatik siluetler, doğa dostu kaliteli malzemeler ve geleneksel el işçiliğinin harmanlanması ile ortaya çıkan House of OGAN markası kurucu/tasarımcısı Gizem Ogan Yazgan’ın detaylara verdiği özen ile adından söz ettirdiği bir gerçek. 2019 Sonbahar-Kış defilesini gerçekleştiren tasarımcı bu çizgisini korudu.

/

Karma 1 Selen Akyüz – Third 

Moda dünyasında başarılarıyla adından söz ettiren genç ve yetenekli tasarımcılar Selen Akyüz ile Tuğçe Özocak (Third) 2019/20 Sonbahar Kış koleksiyonlarını Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul‘da muhteşem bir defile ile modaseverlerin beğenisine sundu. Selen Akyüz “Simulation Theory’’ adlı Sonbahar-Kış erkek giyim koleksiyonunda zaman kavramından bağımsız olarak geçmişten, günümüzden ve gelecek ütopyasından izler sunarken Tuğçe Özocak, esprili ve genç markası Third’ün Türk ressam, Fahrelnisa Zeyd’in hayatından, 1940’lardaki pozlarından ve son dönem figüratif resimlerinden ilham aldığı Yadigar adlı Sonbahar-Kış koleksiyonunu sergiledi.

/

Emre Erdemoğlu

Tasarımcı Emre Erdemoğlu, “Onu Alma Beni Al” isimli 2019-2020 Sonbahar-Kış koleksiyonunda geçmiş, şu an ve gelecek arasındaki ilişkide; duygu, hayal ve gerçeklikler ekseninde, aşkın sonsuz gücü ile perçinlenen ‟ONU ALMA BENİ AL” temasını vurguladı. Sezen Aksu'dan ilham alınarak hayata geçirilen koleksiyon, özellikle aşka olan inancımızın yok olduğu bu süreçte, bizi bekleyen geleceğe karşı optimist bir tavır takınıyor.

/

Aslı Filinta

Aslı Filinta 88 parçadan oluşan 2019 Sonbahar-Kış defilesinde hiçbir kumaşı ziyan etmeden ve eski hikayeli tasarımlarını yeni hikayeli tasarımlara dönüştürerek karşımıza çıktı.

/

Mehtap Elaidi

Methap Elaidi 2019 Sonbahar-Kış koleksiyonunun teması yenilenme ve kabuk değiştirme. Eş zamanlı olarak marka kimliğini, showroom’unu, web sitesini de yenileyen Mehtap Elaidi, bu sezonki defilesi vasıtasıyla markanın ve Mehtap Elaidi kadınının güncel manifestosuyla karşımıza çıkıyor.#ITSMETIME koleksiyonu için özel tasarlanan çiçekli desen, volanlı pantolon ve asimetrik kesim elbiselerde vücut buluyor. Yine aynı desen dokulu ve parlak bir triko kumaşta kullanılırken koleksiyondaki siyah ve bej renkli vegan derilerin sert duruşlu ama yumuşak yüzeylerine kontrast oluşturuyor.

/

Tags

mbfwi
mercedes-benz-fashion-week-istanbul
mehtap-elaidi
emre-erdemoğlu
aslı-filinta

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler