MODA HAFTASI

Valentino 2018-19 Sonbahar-Kış

Geçtiğimiz Ocak ayında yaptığı defilede romantizm akımını yansıttığını söyleyen Pierpaolo Piccioli yine bu çizgisinden şaşmadı. Akan çizgiler, çiçekler, katmanlar, oymalı kenarlar ve canlı, sofistike renklerden oluşan bir koleksiyonla Paris Moda Haftadı’nda ki yerini aldı.
Reading time 4 minutes

2016-17 Sonbahar/Kış sezonunun en trendy materyali hiç şüphesiz kadife. Ancak kim demiş bu yumuşacık kumaşın sadece soğuk kış ayları için uygun olduğunu; midi etekler ya da jean pantolonlarla bahar aylarında da kadife ceket kullanabilirsiniz. Üstelik güneş ışığı bu kumaşın daha etkili bir şekilde parlamasına yardımcı oluyor!

Galerimizden ilham alın!

En İyi Sanatçı: Ed Sheeran

En Yeni Sanatçı: Khalid

Billboard Listesi Başarı Ödülü: Camila Cabello

En İyi Erkek Sanatçı: Ed Sheeran

En İyi Kadın Sanatçı: Taylor Swift

En İyi Düet/Grup: Imagine Dragons

En İyi R&B Sanatçısı: Bruno Mars

En İyi Erkek R&B Sanatçısı: Bruno Mars

En İyi Kadın R&B Sanatçısı: SZA

En İyi Rap Sanatçısı: Kendrick Lamar

En İyi Erkek Rap Sanatçısı: Kendrick Lamar

En İyi Kadın Rap Sanatçısı: Cardi B

En İyi Country Sanatçısı: Chris Stapleton

En İyi Erkek Country Sanatçısı: Chris Stapleton

En İyi Kadın Country Sanatçısı: Maren Morris

En İyi Düet/Grup Country Sanatçısı: Florida Georgia Line

Dior Makyaj için Chiara Ferragni ve Bella Hadid
Aşağıdaki fotoğraf galerisinde bulunanları düşünün:
/

Tıp alanına tutkun, biyoloji ve bilim kitaplarına takıntılı bir öğrencilik yaşayan Hailey, model olmasaymış doktor olmak istermiş. Bir dönem, birçoğumuzun yaşadığı gibi, kaotik eğitim hayatı yüzünden ADD (dikkat eksikliği sendromu) ile savaşmış. Bu sorun nedeniyle başlarda biraz dağılmış Hailey, neyse ki klasik dans disiplinini profesyonel modellik yaşamına uygulayarak bu durumu telafi etmiş. Gigi ve Bella Hadid ile birlikte IMG ajansına bağlı olan model, Tommy Hilfiger ile reklam yüzü olarak anlaştı, Fendi’nin “Pop Tour” tişört koleksiyonun yüzü oldu. Ayrıca “Ocean’s 8” filminde de küçük bir rol aldı. Sinema hayalleri, James Bond kızı veya Charlie’nin meleklerinden biri olmak. Ama Tarantino’nun filmine taşıdığı azılı suçlu Charlie Manson’un meleği değil! Çünkü, bir röportajda dediği gibi: “Biz dünyanın karanlık kısmıyla ilgilenmiyoruz.” “Biz” ile kastettiği ise babası Stephen ve ablası Alaia’nın da inandığı Born Again hareketi.

Sizce yemek yapmanın bir sırrı var mı?

“Tariflere uymamak, yemek yemeyi sevmek, malzemeleri göz kararı koymak, bir de çok fazla tatmak.”

Vazgeçemediğiniz tatlar?

“Her şeye zeytinyağı kullanabilirim.”

Yemek yapmak mı, yemek yemek mi?

“Önce yapmak, sonra yemek.”

Şu aralar organik besinler, sağlıklı beslenme, raw food gibi trendler revaçta. Sizin beslenme tarzınız nasıl? 

“Sağlıklı beslenmek önemli tabii, ama ben bu konunun üzerine gitmiyorum yemek yaparken. Benimki biraz eski usül. Evet, bazı şeyler sağlıklı değil ama abartmadan her şeyi yemek, en azından tatmak gerekir diye düşünüyorum. Ben şahsen sadece raw beslenme üzerine kuramazdım hayatımı.” 

Yemeklerini bizzat sizin yaptığınız bir cafe açmak ister miydiniz? Bu şekilde bir planınız var mı?

“Açıkçası hem şu an öyle bir bütçem yok, hem de büyük bir yer istemiyorum. O sebeple böyle bir planım yok. Ben daha çok ev dışında kullanabileceğim bir mutfağım olsun isterdim. Bilen gelsin, o gün ne pişirdiysem tatsın, müzik eşliğinde güzel sohbetler olsun isterdim. Burada workshop ve baze geceler özel yemekler yapabileceğim büyük bir de masa isterdim. Yani hayallerim sadece bir şeyler paylaşmak üzerine. Bugüne kadar ne hayal ettiysem en doğru zamanda gerçek oldu. O yüzden bu düşüncelerim için de doğru zamanın gelmesini bekliyorum.”

 

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler