MODA

Gucci'den mevsimsiz koleksiyonlar

İtalyan moda evi sürdürülebilir moda için yeni kararlar aldığını bildirdi.
Reading time 2 minutes

COVID-19 salgınıyla birlikte tüm dünyada düşünceler, alışkanlar ve davranışlar değişmeye başladı. Sistematik yapıların yanında moda endüstrisi de davranışlarımızın sonuçlarını doğru bir şekilde okumaya çalışıyor. Gucci’nin yaratıcı yönetmeni Alessandro Michele de sosyal izolasyonunu gerçekleştirirken lüks İtalyan markası için yeni kararlar aldığını bildirdi. Gucci artık mevsimsiz koleksiyonlar hazırlayacak ve yılda sadece iki kez şov yapacak.

İtalyan moda evi, ilk olarak 23 Mayıs’ta Michele’nin kişisel notlarını paylaşmaya başladı; “Dikkatsiz eylemlerimiz içinde yaşadığımız evi yaktı. Kendimizi doğadan ayrı düşündük ve her şeye sahip olduğumuzu sandık. Çevreyi gasp ettik ve yaraladık,” diye bildiriyor bize, ”Fazla kibrimiz, kelebekler, çiçekler, ağaçlar ve kökler ile olan kardeşliğimizi kaybetmemizi sağladı. Çirkin açgözlülük bizim, uyumu, özeni, bağlantıyı ve aidiyeti kaybetmemizi neden oldu. Bir tür olduğumuzu unutarak yaşamın kutsallığını tahrip ettik ve günün sonunda nefessiz kaldık.” dedi.

Alessandro Michele’nin 25 Mayıs’ta verdiği sanal bir konferansla Gucci’nin sürdürülebilir bir moda için hangi kararları alacağını ayrıntılı bir şekilde öğrenmiş olduk. Endüstrinin neden olduğu yıkımı onarmak için kalıcı çözümlere odaklanmamız gerektiğinin altını çiziyor ve bu sürece diğer markaların da katılması için açık bir çağrıda bulunuyor Michele.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler