MODA

H&M'in geri baktığımızda akıllarda kalan 10 işbirliği

Dün çok sevilen giyim markası H&M'in her yıl olduğu gibi bu yılki tasarımcı/marka işbirliği açıklandı. Tüm gözlerimiz Kasım ayında satışa çıkacak olan koleksiyonun yeni ismi kim olduğunu öğrenmek üzere H&M'e çevrilmişti.
Reading time 3 minutes

Pop kültüre göndermelerini oldukça beğendiğimiz Jeremy Scott'lı Moschino, H&M'in bu yılki işbirlikçisi olduğunu özel bir canlı yayınla öğrendik.

Geriye dönüp baktığımızda H&M'in bu işbirliği hareketine ne kadar önem verdiğini anlıyoruz. High-End tasarımcıların ve markaların daha ulaşılabilir ve minimalize edilmiş tasarım diline erişmek çok cazip değil mi? Sizler için hazırladığımız H&M'in en sevilen 10 tasarımcı/marka işbirliği listemize gelin birlikte göz atalım.

Karl Lagerfeld - 2004

H&M'in 2004 yılında hayata geçirdiği bu hareket, ilk olarak bir moda dehası olan Karl Lagerfeld'in projeye dahil olduğu açıklamasıyla çok konuşuldu. Kadın ve erkek giyim üzerine çalışan Karl Lagerfeld'in koleksiyonu dakikalar içinde tükendi.

Stella McCartney - 2005

İngiliz tasarımcı Stella McCartney, Karl'ın ayak izlerini takip etti. İmzası haline gelen ceketleri, blazer'ları, bluz ve pantolonları oldukça ses getirmişti.

Comme des Garçons - 2008

Japon markası olan Comme des Garcons'un 2008 yılında işbirliğine girmesiyle H&M, sokak modasının yükselişe geçmesine ön ayak oldu mu bilinmez ancak H&M'in farklı bir estetik kazandığı yadsınamaz.

Jimmy Choo – 2009

Sınırlı sayıda parti giyim adıyla lanse edilen Jimmy Choo işbirliği meyveleri, markanın imzası haline gelen kristaller, hayvan baskılarının ağırlığında ayakkabılar, elbiseler ve aksesuarlardan oluşuyordu.

Versace – 2011, 2012

Bir diğer başarılı işbirliği Versace ile gerçekleşti. İtalyan moda evi, tasarım dilini en az değişime uğratarak H&M' kalitesiyle buluşturduğunda herkes heyecanlandı. Kampanya fotoğrafları da Versace'nin klasik loş ve seksi ışığıyla bütünleşince ortaya çok cezbedici kareler çıktı. Ayrıca marka o kadar sevildi ki, 2012'nin Ocak ayında da Cruise koleksiyonu lanse edildi.

Alexander Wang – 2014

İşbirliği tarihinin onuncu yılını kutlama adına hayata geçen H&M X Alexander Wang projesinde ilk kez bir Amerikalı tasarımcıyla çalışılmış oldu. Joan Smalls'lu kampanya görselleri çok konuşuldu.

Balmain – 2015

Olivier Rosteing'lı Balmain koleksiyonu, H&M tarihindeki en popüler koleksiyon olarak biliniyor. Koleksiyonu, günümüzün yıldızları Gigi Hadid, Kendall Jenner ve Jourdan Dunn üzerinde görmek aşık olma sebebiydi.

Kenzo – 2016

Koleksiyon lansmanı yapıldığında bunları kim giyer diye eleştirel bir bakış açısına sahip olmuştu çoğu insan. Sadece tek bir sezon bu bakış açısını değiştirmeye yetti. Markanın biraz aykırı hayvan desenleri, vahşi hayat betimlemeleri bir anda her tarafımızı sarmıştı.

Erdem - 2017

Son sezonlarda artan floral desen dediğimiz zaman aklımıza bir marka geliyor; Erdem. Geçtiğimiz sezon işbirliğinin meyvelerine şahit olduğumuzda, şu ana kadarki en giyilebilir koleksiyon eleştirileri H&M'in tercihini alkışlamamızı sağladı. Feminen silüetler, floral desenler, elbiseler hiç bitmeyen bir baharı bizlere sunuyordu.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler