MODA

Kadınlara özgürlük

Moda, kural ve sınır tanımayan geniş bir dünya. Var olan kalıpları ise yavaş yavaş ortadan kaldırma zamanı...Mango, Violeta ile büyük beden kadınlara kucak açarken, istedikleri gibi giyinme özgürlüğünü müthiş bir şekilde sunuyor. Model Katy Syme ise yeni koleksiyonun yıldızlarından...
Reading time 3 minutes

Kadınlar için büyük beden modasının öncülerinden Mango ile nasıl bir araya geldiniz?

Son bir kaç sezondur Mango ile çalıştığımız için yeni projede de tekrar bir aradayız.

 

Bu projede yer almak sizin için nasıl bir deneyimdi? Neler düşünüyorsunuz bu konuda?

Mango ile çalışmayı çok seviyorum. Yarattığımız fotoğraflarda çok neşeli ve iyi bir enerji oluşuyor. Kıyafetlerin modaya uygun olması ve vücüduma bu kadar iyi oturmasını çok seviyorum. Galiba kıyafet seçimleri için en önemlisi rahat hissettirmeleri ve kişiliğinizi yansıtabilmeleri.

 

Kariyer hayatınızda kendinizle en gurur duyduğunuz an neydi?

Büyük beden bir model olarak çalışırken sınırları zorluyor olmaktan her zaman gurur duyuyorum. Güzelliğin herhangi bir şekli ve bedeni olmadığını göstermek bana gurur veriyor. Kariyerimin en önemli anlarından biri ise Paris Moda Haftası'nda podyumda yürümekti.

Büyük beden için verebileceğiniz stil tavsiyeleriniz var mı?

Sizi ne rahat hissettiriyorsa onu giymelisiniz. Herhangi bir kural yok! Özellikle de sizi bedeninizden ötürü kısıtlayacak herhangi bir kural olmamalı. Rahat ve kendinizi özgüvenli hissedebileceğiniz herşeyi giyebilmeniz gerek. Kıyafetlerinizle eğlenin!

 

Bazı konularda kalıpları yıkmak zordur. Büyük beden olmak konusunda üzerinizde baskı hissettiğiniz zamanlar oldu mu?

Kariyerim boyunca, çok destekleyici ve pozitif insanlarla çalışma fırsatı bulmuş olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Yapamayacağım şeyler olduğunu düşünmüyorum. Özellikle de bedenim, istediklerimi yapmama engel olamaz.

 

Modanın her beden için olduğu görüşü zamanla hak ettiği yeri bulacak mı sizce?

Bence artık kendin gibi olabilmenin çok önemli olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Sektörümüz moda dünyasında değişikliği desteklemek için büyük adımlar atıyor. Ben de bunun bir parçası olduğum için çok heyecanlıyım!

 

Mango Violeta'nın yeni koleksiyonunda favori parçalarınız var mı?

Kırmızı, arkası ipli ayakkabılara bayıldım! Sürekli giyiyorum. Bir de sonbahar için aldığım gri çiçekli üstü giymek için sabırsızlanıyorum.

/

Tags

mango
violeta
katy-syme

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler