MODA

Levi’s ve Google’un ortak projesi: Jacquard Ceket

Üç yıl önce Google ve Levi’s çok özel bir proje için bir araya geldiklerinde ortaya akıllı bir ceket çıkaracakları fikri oldukça garip gelmişti.
Reading time 1 minutes

Bir ceket nasıl akıllı olabilirdi ki? Günümüzde akıllı telefonlar, saatler, ev sistemleri ve ev aletlerinin hayatımızı işgal etmeleri ve yapabileceklerine aşina oluşumuz sebebiyle akıllı ceket fikri çok uzak kalmıştı. Ancak her daim tekrar edilen bir slogan oldukça doğruydu. Gelecek yakın değil, zaten burada!

Giyilebilir teknolojinin geldiği son noktayı temsil eden Levi’s Jacquard by Google adındaki bu ceket klasik bir trucker ceket görünümünde olup manşetlerinde yer alan devre ve takıp çıkarılabilir bir bluetooth aparatından oluşuyor.

Akıllı telefonlar için geliştirilmiş uygulaması aracılığıyla dokunmatik bölgeyi aktive ettiğiniz bazı hareketler tanımlayabiliyorsunuz. Dokunma, çift dokunma, kaydırma gibi basit komutlar ile ister müziğin hakimiyetini sağlayabilirsiniz isterseniz de Google Maps uyumu sayesinde konumunuzu paylaşabilir, işaretleyebilirsiniz. Levi’s Commuter x Jacquard By Google ceketi henüz ülkemizde satışa çıkmadı. 350 $’lık fiyat etiketiyle ülkemize girer mi bekleyip göreceğiz.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler