MODA

#LOfficielShoppingList: Gucci Flashtrek

Geçtiğimiz aylarda, giyinebilirlikten uzak olduğu için çok eleştirilen Gucci Sonbahar-Kış defilesi esnasında bir parça bizi kendine öylesine bağlamıştı ki...
Reading time 1 minutes

Alessandro Michele'nin Gucci'ye çok şey kattığı konusunda hem fikiriz. Markanın kreatif direktörlüğü koltuğuna oturduğundan bu yana, aykırı sunum ve defileleri ile herkes, Gucci hakkında konuşmaya başladı. İyi ya da kötü, farketmez. Markaya ulaşmaya güçlük çektiğini düşündüğümüz hemen herkes dahi konuşuyor. Alessandro Michele'nin amacı bu mudur? Yoksa sanat görüşünü açıklama kaygısı mıdır? Bilemiyoruz ancak bazı parçalara istemsizce aşık oluyoruz.

O parçalar arasında “Chunky Sneaker” trendinin uzun soluklu olacağı mesajını yoğun bir şekilde veren bir modeli var: Flashtrek. Son defilesinde yenilenmiş, “Sega” fontuna sahip “Guccy” logosuyla arzı endam eden bu snekaer, aslında tırmanış ayakkabılarından esinlenilerek oluşturulmuş. Ayakkabının bir diğer ilginç noktası ise, parlak taşlarla kaplı bant aksesuarı. “Bejeweled Strap” adındaki bu bant Sonbahar-Kış defilesinde ikinci planda kalmış olsa da, bizler bu küçük detaya aşık olduk.

/

Tags

gucci
sneaker

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler