MODA

LVMH 2019'un şaşırtıcı jürisi

Moda dünyasının en prestijli ödüllerinden LVMH'ın bu yılki jüri üyeleri arasında Chiara Ferragni ile Aimee Song da yer alıyor.
Reading time 2 minutes

2013 yılından bu yana moda dünyasının en güçlü firması olarak adından söz ettiren LVMH aynı zamanda her yıl genç tasarımcıları ödüllendiren bir yarışma düzenliyor. Moda eğitimlerinin son yılında olan tasarımcılara gelecekleri için bir şans veren LVMH Prize’ın kazananları arasında Marques Almeida, Jacquemus ve Marine Serre gibi isimler yer alıyor.

LVMH’ın Genel Müdürü Delphine Arnault geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir basın açıklamasıyla Haziran ayında 2019 kazananlarını açıklayacağını dile getirdi. Her yıl 16 uzmanın yer aldığı jüri ile seçilen bu isimlerin kim olduğunu merakla beklerken bu seneki jüri listesi de oldukça ilginç isimlerden oluşuyor. Bugüne kadar her zaman tasarımcılara yer veren marka ilk kez influencer’lara da jüride yer veriyor. Chiara Ferragni ile Aimee Song, Clare Waight Keller (Givenchy Kreatif Direktörü), Haider Ackermann, Natalia Vodianova, Maria Grazia Chiuri (Dior Kreatif Direktörü), Edward Enninful (Vogue İngiliz Genel Yayın Yönetmeni), Loic Prigent ve Naomi Campbell ile jüride olacak. Bu konuda Arnault, “Her şey gibi moda dünyası da değişiyor. Kazananları seçerken içinde bulunduğumuz gerçekliği göz önünde bulundurmalıyız. Moda dünyasını yönlendirenler arasında artık tasarımcılar ve modellerin yanı sıra influencer’lar da yer alıyor. Onların da fikirleri bizim için önemli.” diyor.

LVMH 2019’un yarı finalistleri Mart ayında Paris Moda Haftası’nda, kazananlar ise Paris Haute Couture Moda Haftası kapsamında Haziran ayında açıklanacak.

1548613771073529 01 embed 1
© LVMH

Tags

chiara-ferragni
lvmh
aimee-song

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler