MODA

2019 Met Gala hakkında bilmeniz gerken her şey

Tüm dünyanın merakla beklediği Met Gala 2019 için geri sayım sona eriyor! İşte Met Gala 2019 ile ilgili bilmeniz gerekenler...
Reading time 4 minutes

1999 yılında çıkışının ardından uzunza bir zaman geçmesine rağmen, adeta ikonikleşen ve bilim kurgu filmi denildiğinde akla ilk gelenlerden Matrix, sadece sinema dünyasını değil artık modaya yön veren isimleri de etkisi altına alıyor. Geçtiğimiz yıl Balenciaga'nın Paris defilesinde daha sonra Marc Jacobs'ın 2017 İlkbahar koleksiyonunun da ilham kaynağı olduğu Matrix rüzgarı, Kim Kardashian, Kendall Jenner, Bella Hadid ve Rihanna gibi ünlüler camiasının trendsetter'larını da tarafına çekiyor. Uzun siyah bir deri ceket ya da filmin imzası haline gelen o siyah gözlüklerle birlikte, ilham alınacak görsellere göz atalım;

Bugüne kadar oynadığın rollerden hangisinin, hangi repliği sende en çok iz bıraktı?

"I Shut Down My Heart Until The Apocalypse oyunundan; 'Beyrut’ta sevişmiştim, Berlin’de sevişmiştim, Şam’da, Tokyo’da, Yemen’de, Montreal’de, New York’ta, Diyarbakır’da, Tiflis’de, Trablus’da, Gazze’de, Bağdat’ta, Madrid’de, Tel Aviv’de ve Paris’te de sevişmiştim. Tenim acıyor, saçlarım alev alıyor, dudaklarım parçalanıyor. Turist gibi bakıyorlar bana.'"

Bugüne kadar İstanbul hakkında söylenmiş en güzel söz?

"Ünlü birinin sözü değil, ama ünlü bir söz: “Anasını sattığımın İstanbul’u!” - Anonim

Kiminle aynı dizi, tiyatro oyunu ya da sinema filminde oynamak isterdin?

"Mads Mikkelsen ile isterdim sanırım, bir de Lea Seydoux..."

Henüz yapmadığın ama bir gün yapmanın hayalini kurduğun üç şey?

"Wingsuit, Gaspar Noe ve David Lynch filmlerinde oynamak, Barcelona’da yaşamak..."

Hiç görmemiş birine İstanbul’u nereden başlayıp anlatırsın?

"Moda’dan başlayıp anlatırım."

Sen İstanbul’u en son ne zaman turist gibi gezip, dolaştın? 

"Metrobüs seyahatlerim çok turistik geçiyor."

İstanbul sana en çok ne öğretti?

"Dikkat etmeyi."

Yeni jenerasyonda tatminsiz olmanın sebebi nedir? Senin kariyerin bu genel tutumdan etkileniyor mu?

"Tatminsizlik dediğimiz şeyi global olarak anlamalıyız sanırım. Hep yeni şeyler var, her şeye çok kolay ulaşabiliyorsun ve ulaştıkların arasında farkında olmadan kendinle ilgili şeyler de keşfedebiliyorsun; yeteneklerin gibi. Ama yanlış anlaşılan bir durum bu. Herkesin her şeyi yapmak istemesi anormal değil, fakat yapmak da mümkün değil. Tercihler giriyor devreye... Konsantre olmak lazım. Benim kariyerimi de, içimden geçenleri ve istediğim şeyleri denemek ve bu denemeler sonucunda paylaştıklarım oluşturuyor. Farklı alanlarda aktif olmayı çok da olumsuz görmemeliyiz aslında. Dikkat etmemiz gereken şey, fazla dağılmamak."

Dünyada yeni yeni adını duyduğumuz Forest Therapy (Orman Terapisi) ya da diğer adıyla Forest Bathing (Orman Banyosu) kavramı Japon kültüründen doğmuş olsa da şu anda dünyanın dört bir yanında yaygınlaşmaya başladı. Orijinal ismi Shinrin-yoku olan Orman Terapisi kavramı egzersiz, yürüyüş ya da koşu değil. Sizin doğanın içinde görme, duyma, koku alma, dokunma, tat alma duyularımızla bağlantı kurduğumuz bir bulunma hali olarak açıklanır.

/
Victoria’s Secret x Mary Katrantzou: Coming Holiday 2018
@Céline

60'LAR RÜZGARI

Tags

lady-gaga
met-gala
harry-styles

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler