MODA

Roberta Benteler'ın Mango serüveni

Primavera Sound Festivali'nde moda tutkusunu yansıtan Mango'nun yüzlerinden Roberta Benteler, moda yolculuğunu anlatıyor.
Reading time 3 minutes

Yazın gelişiyle birlikte sayısı gittikçe artan, eğlencenin doruklara çıktığı müzik festivallerinin en popülerlerinden biri olan Primavera Sound adlı uluslararası müzik festivali, modayla iç içe olan duruşunu geçen sene olduğu gibi bu sene de Mango'yla sağlıyor. Marka, müzik dünyasının bu ünlü etkinliğine sponsor olurken adını da baş sahnelerden birine veriyor. Haim, Arctic Monkeys, Nick Cave & The Bad Seeds, The National, Lykke Li gibi kült müzisyenler ve daha birçoğu bu yılki programda sahne alırken, Bu, Mango’nun müzik ile estetik arasındaki dengeyi kurarak etkinliklere katkı sağladığı ilk işbirliği de değil üstelik. Markanın Jamie Hince (The Kills), Staz y Misha Lindes (The Paranoyds), Alma Jodorowsky (Burning Peacocks) ve Sophie Auster gibi sanatçılarla yaptığı işbirliğini içeren geçmişi, bu alana olan sıkı bağlılığını ve şirketin bu alandaki uzmanlığını gösteriyor. Tüm bu detaylarla birlikte şimdi de, Mango Primavera Sound Festivali kapsamında markanın yüzlerinden Roberta Benteler ile keyifli röportajı okumaya vakti!

/

Moda sektöründe kariyeriniz nasıl başladı?

26 yaşındayken online bir mağaza fikrim vardı. O zamana kadar finans sektöründe çalışıyordum ve fikrimi hemen hayata geçirmeye karar verdim ve şirketi kurdum.

Dönüm noktan ne zaman oldu?

Varlığının henüz birinci yılında, 100 tane online butik arasından benim markam ikinci seçilince.

Mango ile işbirliği yapmaya nasıl başladın?

Mango benim her zaman beğendiğim büyük moda markalarındandı. Instagram sayfamda kıyafetlerini giyip yayınlamıştım. Bir Mango kızı olduğumu gördükten sonra, onlar da benimle tanışmak istediler.

Mango’nun yaz koleksiyonundan en sevdiğin parçalar hangileri?

Mango’nun uçuş uçuş elbiselerini her zaman sevmişimdir. Committed koleksiyondan beyaz renkli ‘wrap’ elbiseyi çok beğeniyorum. Ya da yüksek belli şortlarıyla, hasır çantalarını da seçebilirim.

Her kızın hayali moda endüstrisine girmektir diyebiliriz. Genç kızlara tavsiyen ne olurdu?

Kendine ve tarzına her zaman sadık kal, çok çalış ve nezaketinden asla ödün verme çünkü moda endüstrisindeki herkes karşına bir kereden fazla çıkacaktır.

Kimin tarzından en çok ilham alıyorsun?

Lauren Hutton, Jane Birkin ve Grace Kelly... Mick Jagger da var tabii en sevdiklerim arasında.

Çok sık seyahat ediyorsun. Bavulunda her zaman bulundurduğun parçalar hangileri?

Mayo, sandalet ve sort!

 

Tags

moda
mango
roberta-benteler
primavera-sound

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler