MODA

Violeta ruhunun en yeni temsilcisi

Mango'nun farklı modelleriyle yürüttüğü Violeta by MANGO'nun 2018 İlkbahar/Yaz kampanyasının yüzü Malene Sorensen oldu. Projeyle ve kendisiyle ilgili detaylar ise röportajda saklı.
Reading time 5 minutes

Violeta by Mango projesi için önceden de çalıştınız. Bu markayı 3 kelimede nasıl tanımlarsın?

Stil sahibi, sofistike ve eğlenceli


Violeta’nın en çok nesini beğeniyorsun?

Violeta kadın kıyafetlerini rahat tasarlıyor. Kıvrımlarınıza uyuyor ve aynı zamanda çok şık, klas ve eğlenceli.


Her gün giyinirken ya da bir geceye hazırlanırken nelere dikkat edersin?

Öncelikle rahat hissettiğiniz kıyafetler giymeniz gerektiğine inanıyorum. Kişiliğini yansıtan kıyafetler giymek de çok önemli. Özel bir geceye hazırlanıyorken vücudumun kıvrımlarına uyum sağlayan ve aksesuar takmak; takılar, kemerler, çantalar en sade elbiseyi bile şıklaştırır.


Violeta koleksiyonundan en çok beğendiğin ve her kadının sahip olması gereken 3 parçayı sayarmısın?

İlkbahar/Yaz koleksiyonundan güneş gözlüğü, tarzınıza uygun olan bir elbise, feminen duran kot bir ceket.


Önceden Meksika’ya gitmişmiydin? Bu ülkenin en çok nesini sevdin?

Önceden Meksika’ya hiç gitmemiştim. Meksika yemeklerine, rengarenk evlerine ve egzotik doğasına bayılıyorum. Akşamlarını parklarda ve restoranlarda aileleri ve arkadaşlarıyla geçiren Meksikalılar bana ilham veriyor.


Güzellik sence nereden gelir?

Her bedende, şekilde ve renkteki kadın bana güzel gelir. Kendiyle barışık olan, gülen, yaşına aldanmadan davranan her kadını güzel buluyorum.

 

Seni ne güzel ya da seksi hissettirir?

Sağlıklı ve lezetli yemekler yediğimde, temiz havada yürüdüğümde, bana iyi gelen insanlarla vakit geçirdiğimde, rahat ve aynı zamanda kıvrımlarımı gösteren kıyafetler giydiğimde kendimi daha iyi hissediyorum.


Yoğun bir günden sonra rahatlamak için neler yaparsın?

Yoğun bir günden sonra belgesel ya da dizi izleyerek, müzik dinlerken bir yandan da resim çizerken, beğendiğim resimleri keserken ve geleceğimi planladığım kendi defterimi tasarlarlayarak rahatlarım.


Fit ve güzel kalmak için neleri düzenli olarak yaparsın?

Danimarka’nın Kopenhag kentindeyken bisiklete binerek formda kalmaya çalışırım. Odamda kendi kendime dans etmeyi, spora giderek biraz kardiyo yapmayı ya da zumba dersleri almayı da çok severim. Otellerde kaldığım zaman odamda kendi kendime “7 minutes workout” aplikasyonunu kullanarak biraz spor yaparım. Güzellik rutinim çok su içmek, bol yeşillik yemek ve gece yatmadan önce mutlaka makyajımı çıkarmak. Parfümsüz bakım kremleri ve şampuanlarını her zaman tercih ederim. Paraben ya da kötü kimyasalların olmaması benim için çok önemli. Hem çevre için hem vücudum için dikkatli olmaya çalışırım.


Hayallerindeki tatil nasıl olurdu?

Hayallerimdeki tatil sahilde yürüyebileceğim, şnorkel ile dalış yapabileceğim, doğada yürüyebileceğim, tarihi ve kültürel mekanları ziyaret edebileceğim ve yerel yemeklerin tadına bakabileceğim bir yer olmalı. Benim için mükemmel tatil hem doğayı keşfettiğim, tarih ve kültürel faaliyetlerin yapılabildiği, yeni yemek yeyip, sahilde rahatlayabildiğim yerde olmalıdır.


Moda endüstrisinde en çok nelerin değiştiğini görmek isterdin?

İdealleştirdiğimiz vücut tipinden vazgeçmemiz gerekiyor her şeyden önce. Moda endüstrisi yoğun olarak zayıf kadınları ön plana çıkarttığı zaman, ben dahil genç kızlar güzel ve seksi hissetmek o tip bir vücuda sahip olmak gerektiğini düşünüyorlar. Bedenlerde daha çok çeşitlilik, renk görmek isterdim. Podyumlarda, moda dergilerinde, güzellik ürünleri reklamlarında, televizyon reklamlarında, internette, sokaklarda kadınların tek tip olmaktan çıkması gerekiyor. Moda endüstrisi değişmeye başladı ama daha katedecek çok yol var.


Tutkuların var mı? Boş zamanlarında ne yapmayı seversin?

Boş zamanlarımda erkek arkadaşımla sağlıklı yemekler pişirmeyi severim. İnsanların benimle ilgili pek bilmediği bir şey de vejetaryen olduğum. Etsiz yaşayamayacağımı zannederdim önceden ama muhtemelen bu şekilde büyüdüğüm içindi. Ama erkek arkadaşımla bunu denemeye karar verdik ve şimdi de birlikte etsiz yeni tarifler denemeyi çok seviyoruz. Son yıllarda ise Danimarka güzellik yarışmaları için casting ve jüri olarak görev aldım. Bu yarışmanın kazananı Uluslararası güzellik yarışmalarında Danimarka’yı temsil etme şansı yakalıyor. 2013/14 yıllarında ben de Danimarka güzeli seçilmiştim ve Bali, Endonezya gibi ülkelerde gerçekleşen Dünya güzellik yarışmalarına katılmaya hak kazanmıştım.

Bu cümleyi tamamlayabilir misin: #weare

Şık/ eğlenceli (biz şık ve eğlenceliyiz)

/

Tags

moda
mango
violeta-by-mango
malene-sorensen

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler