MODA

Viva Coco Libre

Renkli mimarisi, büyüleyici doğası, samimi insanlarıyla turizmin yükselen değerlerinden Küba, Chanel Cruise 2017 kampanya çekimlerine ev sahipliği yaptı.
Reading time 3 minutes

Gözlerinizi biraz kapatın. Latin müziğinin o içinizi kıpırdatan ritmi eşliğinde renkli binaların, esrarengiz ve bir o kadar da ilgi çekici sokakların arasında yürüdüğünüzü hayal edin. Neredesiniz? Tahmin etmesi zor değil aslında. İnsanı, barındırdığı her türlü kültürel ve coğrafi özelliğiyle çağıran Küba’da... İspanyol esintileri taşıyan bu Latin Amerika ülkesi hem kültürü hem de denizi ile son dönemlerde turizm açısından oldukça revaçta. Birçok ülkeden cruise gemileri Havana’yı da rotalarına eklerken, turistlerin dışında Havana’nın büyüsüne kapılan başka bir isim daha var: Karl Lagerfeld.

KÜBA’DAN SEVGİLERLE

Chanel Cruise 2017 koleksiyonu için Fransız stilini Küba’nın motifleriyle buluşturan Lagerfeld, defile mekanı için de tercihini ilham kaynağı Havana’dan yana yapmıştı. Markanın Latin Amerika’da gerçekleştirdiği ilk defilesi için daha önce hiçbir moda şovuna ev sahipliği yapmamış olan Küba’yı seçmesi, bu ikilinin kesinlikle çok daha önce bir araya gelmesi gerektiğini gösterir nitelikteydi. Geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleşen defile, Gisele Bundchen, Tilda Swinton ve Vin Diesel gibi isimleri bir araya getirdi. 

Havana’nın en eski bulvarı Paseo del Prado’da gerçekleşen defile, yılın en önemli moda etkinlikleri arasına ilk sıradan girmeyi başardı. Küba’nın ritmine ve ruhuna uygun sarı, pembe, turuncu, turkuaz gibi renklerin yanı sıra maskülen çizgilere sahip kıyafetlerin sergilendiği şovda, dinamik, neşeli ve usta ellerden çıkma tasarımların geçit töreni vardı.

Koleksiyonun kampanya çekimlerinde ise tahmin edeceğiniz üzere yine on parmağında on marifet olan Karl Lagerfeld’in imzası var. Chanel’in gözdelerinden İskoç model Stella Tennant ve Arjantinli model Mica Arganaraz’ın yer aldığı karelere baktığımızda; maskülen kesim ceketi ve kalın kemerle tamamlanmış siyah çizgili fildişi pantolonu ile Tennant’ın, erkeksi duruşunu gündüz veya gece için uygun melon şapka ile tamamlayarak aynı zamanda bir gangster havasına büründüğünü görüyoruz. Feminenliği yansıtan parçalarında yer aldığı koleksiyon için Arganaraz da renkli ceketi ve midi eteğiyle karşımıza çıkıyor. Dahası, koleksiyonun belki de en etkileyici parçalarından olan tropik Viva Coco Libre baskılı tişörtüyle Chanel ve Küba’nın kusursuz birleşimini ortaya koyuyor. Feminen ve maskülenin dengeli birleşimini ve elbette gösterişini içeren 2017 Cruise koleksiyonu, Chanel’in çekim gücünün bir başka ispatı olarak tartihte yerini alıyor.

Havana’nın en eski bulvarı Paseo del Prado’da gerçekleşen defile, yılın en önemli moda etkinlikleri arasına ilk sıradan girmeyi başardı.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler