POPÜLER KÜLTÜR

Apple’dan yepyeni hizmetler geldi

Apple beklenen etkinliğini gerçekleştirdi ve de tahmin edildiği gibi döneme damgasını vuracak dört yeni servisini tanıttı.
Reading time 2 minutes

Apple sadece donanım üretmiyor. iPhone, iPad, Macbook, iMac, iPod, AirPods ya da Apple Tv donanımlarının başarısı yanında iTunes ve en önemlisi Apple Music servisleriyle de adından sıkça söz ettiriyor. Büyük bir ekosisteme sahip olan Apple, bu servislerine yenilerini eklediğini açıkladığı etkinliği dün Türkiye saatine göre 19:00’da gerçekleşti. 
 

Apple News+

Daha önceki Haberler (News) uygulaması /servisinin evrilmiş hali olarak tanımlayabileceğimiz Apple News+, bünyesinde 300’den fazla yayın barındırıyor. Tim Cook’un da belirttiği üzere ayda sadece 9$ ödeyerek 8.000$’lık yayına ulaşabileceksiniz. Ayrıca mağaza içerisinde etkileşimli kapakların da olduğu yayınlar dijitalleşen basın-yayın sektöründe önemli bir adım olarak görülüyor.

Apple Card

Geçtiğimiz yıllarda aktive edilen Apple Pay sonrası, ödeme yöntemlerine aşina olan apple, yeni kredi kartı sistemi Apple Card’ı duyurdu. Wallet uygulaması içerisinden kolayca yeni sistem için kayıt olunması ve dijital bir kart numarası alınması yeterli.

Apple Arcade

iPhone, iPad, Mac ve Apple TV’de oynanabilen yepyeni orijinal oyunlara sahip olacak bir oyun platformu olarak tanımlanabilir. Şimdiden Annapurna Interactive, Bossa Studios, Cartoon Network, Finji, Giant Squid, Klei Entertainment, Konami, LEGO, Mistwalker Corporation, SEGA, Snowman, ustwo ve daha onlarca geliştiricinin dahil olduğu platformda reklamsız ve offline oynanabilecek birbirinden harika oyunlar yer alacak. Sonbaharda 150’den fazla ülkede aktif hale gelecek oyun platformu, etkinliğin en heyecan verici hizmetlerinden olarak anılıyor.

Apple TV+

Apple’ın Apple TV uygulaması’nda bulunan yepyeni ve abonelik sistemiyle çalışan orijinal video servisi, kullanıcılar için özel orijinal programlara, filmlere ve belgesellere erişim sunacak. Apple TV+, Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, J.J. Abrams, Jason Momoa, M. Night Shyamalan ve Jon M. Chu gibi dünyanın en ünlü yaratıcı sanatçılarından bazılarına ait yepyeni programları barındıracak. Aboneler her kesimden etkileyici karakterlerle dolu, duygusal derinlik içeren ilham verici ve orijinal hikayelerden bir seçkiye diledikleri zaman reklamsız olarak Apple TV uygulamasından erişebilecekler.

Tags

apple

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler