POPÜLER KÜLTÜR

Diana; korkusuz olmayı seçip ikon olan kadın

Kraliyet ailesiyle bizi yakınlaştıran isim Lady Diana’nın trajik hayatı Broadway sahnesine taşınıyor.
Reading time 2 minutes

İngiliz kraliyet ailesinin ne denli göz önünde olduğunu biliyorsunuzdur. Özellikle Kate Middleton ve Meghan Markle’ın aileye katılmasından sonra tüm detaylarını, tüm kraliyet kurallarını fazlasıyla öğrendik. 

Bu durum sadece bizim dönemimizde geçerli bir durum değil aslına bakarsanız. Bundan 10-15 yıl önce gençlik dönemlerini yaşamış olanlar ne dediğimizi dah aiyi anlayacaklardır. İpucu vermek gerekirse, kraliyet ailesinden bu kadar hatta daha fazla tanınan ilk insan kuşkusuz ki Lady Diana’ydı.

Kendisinin zarafeti, kibarlığı, insan iletişimindeki ustalığı herkes tarafından farkedilip takdir toplamıştır. Galler Prensesi, Lady Diana’nın hikayesi mutlu başlayıp, krizler ve entrikalarla devam edip kötü sonlanmıştır. Lady Diana bundan 22 yıl önce talihsiz bir kaza sonucu aramızdan ayrıldı.

/

Böylesine dolu bir hikayeye sahip, böylesine alımlı bir kadının hayatı müzikal olarak Broadway sahnesine taşınıyor. 

Bu heyecan verici haber tüm Diana hayranlarını heyecanlandırmış durumda. Müzikal ile ilgili bilinen bilgiler ise bu hayranları şimdilik tatmin eder dozajda. “Diana” adını taşıyacak müzikal 1981 yılında geçecek. Diana’nın Prens Charles ile evliliği, ayrılığının detayları, Prens Charles’ın Camilla ile olan yasak aşkı ve Diana’nın basın ile olan ilişkisine ışık tutacak. Resmi açıklama ise kalplerimizi eritecek cinsten; “Diana; Soyluları derinden sarsan, korkusuz olmayı seçen ama sonunda zamansız bir ikon haline gelen kadın”.

Müzikal, 2020 yılının 2 Mart’ında New York’un en ünlü sahnelerinden Longacre Theatre sahnesinde prömiyer yapacak.

Tags

lady-diana
prenses-diana
diana
musical
broadway
galler-prensesi
the-princess-of-wales

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler