POPÜLER KÜLTÜR

Gucci’den Roma’nın kültürel mirasına katkı

Gucci, Roma’nın tarihine ve kültürel mirasına katkı sağlayacak önemli bir adım atıyor.
Reading time 2 minutes

Dünyaca ünlü İtalyan moda devi Gucci, Roma Belediyesi ile birlikte ele ele vererek şehrin terihine ve kültürel mirasına katkı sağlayacak bir proje geliştirdi. Yapılan açıklamaya göre Gucci, Roma Belediyesi tarafından tanıtımı yapılan ve Villa Tarpea'daki Belvedere Bahçesinin restorasyonu ve korunması, Kapitolin Tepesi'nin tüf kayası üzerinde yer alan yeşil alan peyzajının yeniden düzenlenmesini amaçlayan “Rupe Tarpea, Efsane ve Gelecek Arasında” isimli projeye iki yıl süresince 1,6 milyon €’luk katkı sağlayacak.

Proje tam olarak uzun yıllardır halka kapalı olan ve Rupe Capitolina'nın çeşitli bölgelerini kapsayan mevcut bahçelerin korunmasını amaçlıyor. Proje amaçları arasında, tepenin yeşil kayalıklarının iyileştirilmesi, şu anda erişilemeyen veya bitki örtüsüyle gizlenmiş birkaç panoramik manzaranın erişilebilirliğini ve kullanılabilirliğini restore etmek de yer alıyor. Gucci bu proje ile hem İtalya’da, hem de uluslararası sahnede en zengin tarihi yerlerden birinin güzelliğini iyileştirerek Roma'ya ve kültür mirasına minnetini sergiliyor.

Gucci’nin başkanı ve CEO'su Marco Bizzarri proje ile ilgili; "Yaratıcı yönetmenimizin doğum yeri olan, aynı zamanda tasarım ofisimizi barındıran ebedi şehre, kamusal bir katkıda bulunabilmek benim için büyük bir onurdur. Alessandro ve Gucci'nin çağdaşlığı, eski dünya ile sürekli günlük diyalog içindedir. Bu sonsuz bir diyalog çünkü her gün mirasımızın efervesan varlığıyla karşı karşıya kalıyoruz. Rupe Tarpea'nın restorasyonuna ve Roma vatandaşlarına ve ziyaretçilerine geri teslimine katkıda bulunmak, benim ve Gucci’deki herkes için sonsuz bir zevktir.” yorumunda bulunuyor.

/

Tags

gucci
roma-belediyesi

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler